Modilac – AC DIGEST

1,990 Lekë

I përshtatshëm për ushqyerjen e foshnjave me probleme me regurgitimin që nga lindja e në vazhdim.

Përshkrimi i Produktit

Modilac AC DIGEST

Modilac AC DIGEST është një ushqim për qëllime të veçanta mjekësore për bebe nga 0-36muaj. Është menduar për nevojat e ushqyerjes së foshnjave me regurgitim të ushqimit. Përmban çamçakëz nga farat e karobit që e dendëson formulën dhe redukton regurgjitimin. Është i përshtatshëm për t’u përdorur si burimi i vetëm i ushqimit për foshnjat që nga lindja e në vazhdim, kur ato nuk ushqehen ose nuk plotësohen me gji.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Pastroni dhe sterilizoni me kujdes shishen, kapakun dhe biberonin.
 • Përdorni ujë  me përmbajtje të ulët mineralesh ose ujë rubineti të zier dhe të ftohur.
 • Për të përgatitur formulën e qumështit, uji duhet të jetë i vakët (rreth 40-45°C) përpara se të shtoni pluhurin.
 • Shtoni sasinë e duhur të pluhurit me anë të lugës matëse  në raportin si më poshtë: 1 lugë çaji pluhur në 30 ml ujë.
 • Rrotulloni shishen midis duarve tuaja dhe më pas tundeni fuqishëm.
 • Përpara se ta ushqeni foshnjën, kontrolloni temperaturën e formulës duke i hedhur disa pika në kyçin e dorës.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

Fëmijë

Forma

Pluhur

Sasia

400gr

qumësht i skremuar, hirrë e demineralizuar (nga qumështi) palm oil, rapeseed oil, coconut oil, sunflower oil), maltodextrins, medium chain triglycerides (MCT), whey protein concentrate (from milk), fish oil, lactose ( nga qumështi), emulsifier (soy lecithin), calcium carbonate, calcium phosphate, Mortierella alpina mushroom oil, sodium citrate, sodium chloride, potassium chloride, inositol, iron pyrophosphate, sodium L-ascorbic acid, sodium phosphate, choline bitartrate, magnesium oxide, calcium hydroxide, taurine, nucleotides (adenosine-5′-monophosphate, cytidine-5′-monophosphate, uridine-5′-monophosphate sodium salt, guanosine-5′-monophosphate sodium salt, inosine-5′-monophosphate sodium salt), zinc sulfate, nicotinamide, DL-α-tocopheryl acetate, magnesium chloride, antioxidants (extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate),potassium hydroxide, L-carnitine, potassium phosphate, calcium D-pantothenate, potassium iodide, sodium selenite, retinyl acetate, copper sulfate, thiamine hydrochloride, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, pteroylmonoglutamic acid, manganese sulfate , phytomenadione, cholecalciferol, D-biotin, cyanocobalamin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – AC DIGEST”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART