Milupa – Aptamil Premature

2,200 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Milupa – Aptamil Premature

Aptamil Premature përmban të gjitha vlerat ushqyese të nevojshme për zhvillimin dhe sistemin imunitar të shëndetshëm të fëmijës i cili është lindur para kohe. Qumështi Aptamil Premature është formuluar për të plotësuar nevojat ushqimore të fëmijëve Premature. Me shumë vlera energjike, shumë proteina dhe mikroelemente, krahasuar me qumështin normal. LCP Milupa është një kompleks acidesh yndyrore të pangopura, të cilët janë tepër të rëndësishëm në muajt e parë të jetës, duke qenë se organizmi i fëmijëve nuk i prodhon dot vetë.

 • I pasur me Imunofortis – përzierje probiotikësh të nevojshëm për fëmijën e lindur para kohe.

Udhëzime mbi përdorimin

Shtoni në biberon 2/3 e sasisë së ujit të zier dhe të ftohur deri në temperaturën 40°C dhe sasinë e duhur të qumështit pluhur. Raporti i ujit me qumështin, i nevojshëm për një përgatitje të saktë është 30 ml ujë: 1 lugë pluhur qumështi. Mbyllni biberonin dhe tundeni deri në tretje të plotë të pluhurit. Më pas shtoni pjesën e mbetur të ujit dhe tundeni mirë. Kontrolloni paraprakisht që temperatura e qumështit të jetë 37°C në momentin e ushqimit. Sasia e mbetur e qumështit nuk mund të ripërdoret. Qumështi përdoret deri në 4 javë pas hapjes.

Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Lactose, skimmed milk, vegetables oil (sunflower oil, coconout oil, soy bean oil palm oil, evening primrose oil, single cell oil), glucosesyrup, whey protein concentrate (from milk), galacto-oligosacharide, medium chain trigliceride, animal oils/fats(egg lipid, fish oil), fructo-oligosacharide, tricalciumphosphate, Calcium carbonate, tri sodium citrate, sodium citrate, choline chloride, soy lecitine, DL-alpha tocopheryl acetate, taurine, ferrous sulphate, retinyl acetate, zinc sulphate, nicotinamide, monophosphate sodium salt, calcium D-pantothenate, inosine 5-monophosphate, cupric sulphate, guanosine 5-monophosphate sodium salt, retinyl palmitate, thiamin hydrochloride, DL-alphatocopherol, pyridoxin hydroochloride, riboflavin, pteroylmonoglutamic acid, cyanocobalamin, potassium iodide, manganese sulphate, sodium selenite, phytomenandione, biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Milupa – Aptamil Premature”

LART