Milupa – Aptamil Pregomin Allergy Digestive Care

2,800 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Milupa – Aptamil Pregomin Allergy Digestive Care

Aptamil Allergy Digestive Care është formulë e kompletuar, e përgatitur për fëmijë që vuajnë nga alergjia ndaj qumështit të lopës e cila pasohet nga diarre e zgjatur. Përmban proteina të hirrës të hidrolizuara. Lehtëson absorbimin dhe ofron përfitime tek fëmijët që vuajnë nga malabsorbimi. Aptamil Pregomin ka për qëllim:

 • Rregullimin e dietës së foshnjave të cilët janë alergjikë ndaj proteinave të qumështit të lopës
 •  Ushqimi i parë zëvendësues tek fëmijët që nuk janë ushqyer kurrë me gji
 •  Pjesë e një diete të përzier pas gjashtë muajsh

Karakteristikat:

 • Pa gluten
 • Nuk përmban fruktozë
 • Pa galaktozë
 • Shije e këndshme

Kujdes! Aptamil Pregomin Allergy Digestive Care duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen mjekësore, pas shqyrtimit të plotë të opsioneve të ushqyerjes në dispozicion, përfshirë ushqyerjen me gji.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet.
 2. Zieni ujin, të ftohet deri në 40° dhe matni sasinë e ujit që duhet sipas udhëzimeve në shishen e sterilizuar.
 3. Përdorni vetëm lugën dozuese brenda kutisë.
 4. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit në shishe sipas udhëzimeve.
 5. Mbylleni shishen dhe tundeni ,vertikalisht për 10 sekonda.
 6. Ftoheni shishen me ujë të rrjedhshëm.
 7. Kontrolloni temperaturën e qumështit tek kyci i dorës (rreth 37°). Ushqejeni femijën brenda 1 ore.
Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Nutrientët
100 ml drink foodPer 100 g of powder
Energy276 KJ / 66 KCAL2063 KJ / 493 KCAL
Fat3.4 g25.2 g
of which saturated fatty acids2.1 g15.8g
Multiple unsaturated fatty acids0.6 g4.2 g
Carbohydrates7.2 g53.5 g
of which sugar1.1 g8.1 g
of which lactose0.05g0.39 g
of that inositol7.3mg54mg
Egg white 1.8 g13.3 G
Salty0.05g0.41 g
Vitamin A59 g443 g
Vitamin D1.7 g13 g
Vitamin E1.2mg8.8mg
Vitamin K4.4 µg33 g
Vitamin C9.3mg70mg
Thiamin (B1)0.07mg0.50mg
Riboflavin (B2)0.14mg1.1mg
Niacin (B3)0.43mg3.2mg
Vitamin B60.05mg0.35mg
folate 14 g104 µg
Vitamin B120.16 g1.2 g
Biotin1.7 g13 g
pantothenic acid0.54mg4.0mg
Sodium22mg162mg
Potassium75mg557mg
Chloride43mg322mg
Calcium76mg570mg
Phosphorus47mg349mg
Magnesium5.1 mg38mg
Iron0.72mg5.4mg
Zinc0.67mg5.0mg
Copper0.05mg0.39mg
Manganese0.003mg0.023mg
Fluoride < 0.006 mg< 0.04 mg
Selenium2.9 µg22 g
Chrome< 6 µg< 44 µg
Molybdenum < 6 µg< 44 µg
Iodine13 g95 µg
L-carnitine2.1mg16mg
Choline19mg140mg
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Glucose Syrup, Hydrolyzed Whey Protein (from Milk ), Vegetable Oils (Medium Chain Triglycerides (from Coconut and Palm Oil), Rape, Sunflower, Palm Oil), Maltodextrin, Calcium Orthophosphate, Potassium Citrate, Emulsifier (Citric Acid Ester of Mono- and Diglycerides of Food Fatty Acids ), fish oil, Calcium Chloride, Potassium Orthophosphate, Oil from Mortierlla Alpina, Cholin Chloride, Magnesium Orthophosphate, Vitamin C, Inositol, Taurine, Sodium Chloride, Potassium Chloride, L-Carnitine, Iron II Sulfate, Zinc Sulphate, Vitamin E, Nucleotides (Sodium Salts of Uridine, Cytidine, Adenosine , inosine, guanosine 5 monophosphates), Antioxidant (Ascorbyl Palmitate), Pantothenic Acid, Niacin, Copper Sulfate, Vitamin B2, Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B6, Potassium Iodide, Folic Acid, Sodium Selite, Manganese II Sulfate, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, vitamin B12.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Milupa – Aptamil Pregomin Allergy Digestive Care”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART