Milupa – Aptamil Lactose Free

1,700 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Milupa – Aptamil Lactose Free

Aptamil Lactose Free është formuluar posaçërisht pa laktozë për foshnjat me intolerancë ndaj laktozës ose saharozës ose intolerancës së përkohshme të laktozës. Aptamil Lactose free ka përbërës të krijuar posaçërisht për të mbështetur ushqyerjen e fëmijës suaj. Mund ta përdorni për të ushqyer foshnjen si burim i vetëm i të ushqyerit që nga lindja dhe si pjesë e një diete të ekuilibruar nga 6 muaj deri në 1 vit.

 • I përshtatshëm që nga lindja
 • Për foshnjat që ushqehen me shishe
 • Për foshnjat intolerante ndaj laktozës
 • Pa laktozë
 • Zëvendësues i qumështit të gjirit

Kujdes! Aptamil Lactose Free duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen mjekësore, pas shqyrtimit të plotë të opsioneve të ushqyerjes në dispozicion, përfshirë ushqyerjen me gji. I përshtatshëm për përdorim si burimi i vetëm i të ushqyerit për foshnjat që nga lindja dhe si pjesë e një diete të ekuilibruar nga 6-12 muaj. Kjo formulë nuk është e përshtatshme për foshnjat që kanë alergji ndaj qumështit të lopës.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet.
 2. Zieni ujin, të ftohet deri në 40° dhe matni sasinë e ujit që duhet sipas udhëzimeve në shishen e sterilizuar.
 3. Përdorni vetëm lugën dozuese brenda kutisë.
 4. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit në shishe sipas udhëzimeve.
 5. Mbylleni shishen dhe tundeni ,vertikalisht për 10 sekonda.
 6. Ftoheni shishen me ujë të rrjedhshëm.
 7. Kontrolloni temperaturën e qumështit tek kyci i dorës (rreth 37°). Ushqejeni femijën brenda 1 ore.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Nutrientët
(100 ml ushqim i përgatitur)
Energji 275kJ/66kcal
Protein1.3g
Carbohydrate7.3g
of which, sugars1.1g
of which, lactose<0.006g
Fat3.5g
of which, saturate1.5g
of which, unsaturates1.5g
of which, LCPsäóæ1.9g
Fibre0g
Sodium17mg
Vitamins
Vitamin A55µg-R
Vitamin D31.2µg
Vitamin E1.2mg a-TE
Vitamin K4.5µg
Vitamin C9.3mg
Thiamin (B1)0.049mg
Riboflavin (B2)0.1mg
Niacin (B3)0.8mg N
Pantothenic acid0.3m
Vitamin B60.04mg
Folic acid8.9µg
Vitamin B120.11µg
Biotin1.8µg
Minerals
Chloride41mg
Calcium55mg
Phosphorus30mg
Magnesium5.1mg
Iron0.8mg
Zinc0.56mg
Copper42µg
Manganese44µg
Fluoride<0.003m
Selenium1.6µ
Iodine12µg
Others
Choline10mg
Taurine5.3mg
L-carnitine0.9mg
Inositol3.8mg
Nucleotides3.2mg
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Glucose Syrup, Vegetable Oils, Caseinate (Milk), Sodium Citrate, Potassium Citrate, Calcium Phosphate, Magnesium Chloride, Potassium Hydrogen Phosphate, Potassium Chloride, Calcium Carbonate, Fish Oil, Emulsifier (Soy Lecithin), L-Cysteine Hydrochloride, Choline Chloride, Vitamin C, Taurine, L-Tryptophan, Inositol, Ferrous Sulphate, Vitamin E, Zinc Sulphate, Uridine 5' -Monophosphate Sodium Salt, Cytidine 5' -Monophosphate, L-Carnitine, Adenosine 5' -Monophosphate, Inosine 5'-Monophosphate Sodium Salt, Nicotinamide, Pantothenic Acid, Guanosine 5' -Monophosphate Sodium Salt, Biotin, Vitamin A, Copper Sulphate, Folic Acid, Manganese Sulphate, Riboflavin, Vitamin B12, Thiamin, Vitamin D3, Vitamin B6, Potassium Iodine, Vitamin K1, Sodium Selenite
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Milupa – Aptamil Lactose Free”

LART