Microlife – Aparat per matjen e presionit te gjakut BP A6 PC

10,500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aparati i tensionit Microlife BP A6 PC është për matjen e tensionit në kushtet e shtëpisë me teknologji të zbulimit të fibrilacionit për parandalimin e goditjes (stroke).

Aparati i krahut që mat presionin e gjakut  Microlife BP A6 PC është i testuar klinikisht nga Shoqata Britanike e Hipertensionit dhe ofron matje të besueshme dhe të thjeshta.

Fibrilacioni arterial është një faktor i rëndësishëm në shkaktimin e një goditjeje (stroke).

Duke inkorporuar detektorin e fibrilacionit arterial, Microlife ndjek direktivat e fundit të shoqatës Europiane të Hipertensionit për monitorimin në shtëpi të tensionit dhe për pacientët hipertensivë.

E testuar klinikisht në gra shtatzanë dhe pacientë me preeklampsi, diabet, sëmundje të veshkave, obezitet dhe fibrilacion arterial.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Microlife

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Microlife – Aparat per matjen e presionit te gjakut BP A6 PC”

LART