- 20%

Martiderm – Retinol Renew

Original price was: 5,850 Lekë.Current price is: 4,680 Lekë.

Retinol 0.3% kundër rrudhave

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Martiderm Retinol Renew

Retinol Renew përmban 0.3% retinol të pastër, i cili në sinergji me niacinamidin formon një kompleks të fuqishëm rigjenerues që ndihmon në përmirësimin e shfaqjes së rrudhave dhe linjave të shprehjes si dhe minimizon njollat e errëta. Ndihmon për një lëkurë më të njëtrajtshme, më të butë dhe më të lëmuar. Nuk lë mbetje yndyrore apo ndjesi ngjitëse.

Përbërësit aktivë:

 • Retinol (vitaminë A) – princip aktiv kundër plakjes
 • Niacinamide – përmirëson dhe mbron shtresën e jashtme të lëkurës

Efektet e përdorimit:

 • 100% ndihmon në rigjenerimin e lëkurës
 • 86% reduktim i rrudhave
 • 91% lëkurë më e butë dhe më e lëmuar.
 • 31% ulje e rrudhave

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër dhe të thatë gjatë natës. Rekomandohet përdorimi 2-3 herë në javë dhe ta rrisni gradualisht frekuencën në përputhje me tolerancën. Nëse vëreni ndonjë ndjeshmëri, ulni shpeshtësinë e aplikimit. Rekomandohet përdorimi i një kremi kundër diellit me mbrojtje të lartë (SPF 50+) gjatë ditës.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

ISOHEXADECANE, DIMETHICONE, AQUA (WATER), NIACINAMIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, DIBUTYL ADIPATE, POLYSILICONE-11, PROPYLENE CARBONATE, MAGNESIUM SULFATE, PARFUM (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, SILICA SILYLATE, RETINOL, TOCOPHEROL, CAPRYLYL GLYCOL, POLYSORBATE 20, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BHT, DISODIUM EDTA, BHA, CI 60725 (VIOLET 2), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – Retinol Renew”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART