Martiderm – Mineral [D] Fluid (SPF 50)

5,330 Lekë

Krem dielli me SPF 50 për lëkurë sensitive

Përshkrimi i Produktit

Martiderm Mineral [D] Fluid

Mineral [D] Fluid është një krem dielli për fytyrën me teksturë fluide e formuluar ekskluzivisht me filtra minerale me spektër të gjerë për të ofruar mbrojtje optimale dhe gjithëpërfshirëse (UVA, UVB, IR dhe dritë blu) për lëkurën e ndjeshme. Ai përmban përbërës aktivë hidratues, antioksidantë dhe prebiotikë që nxisin mekanizmat natyrorë të mbrojtjes së lëkurës.

Përbërësit aktiv:

 • Prebiotikët – ndihmojnë në balancimin e mikrobiotës së lëkurës.

Efektet e përdorimit:

 • 100% nuk e than lëkurën
 • 81% nuk lë shenja në lëkurë
 • 84% hidratues për lëkurën
 • 71% e lehtë në aplikim
 • Jo-irritues për sytë
 • Rezistente ndaj ujit – përmban një polimer që parandalon hollimin e formulës kur produkti bie në kontakt me ujin
 • Ekomiqësor

Bazuar në testimet e kryera nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një sasi të mjaftueshme kremi. Aplikojeni në fytyrë dhe qafë 30 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Përsëriteni shpesh veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

SPF

50

Aqua, Titanium Dioxide, Butylene Glycol Cocoate, Zinc Oxide, Hexylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Butyloctyl Salicylate, Styrene/​Acrylates Copolymer, Dicaprylyl Carbonate, Coco-Glucoside, Myristyl Alcohol, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Dipropylene Glycol Dibenzoate, Phenoxyethanol, Silica, Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate, Phenylpropanol, Myristyl Glucoside, Panthenol, Polypodium Leucotomos Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Mica, Camellia Sinensis Leaf Extract, Propanediol, PPG-15 Stearyl Ether Benzoate, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Tocopheryl Acetate, BHT, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Linalool, Ci 77492 (Iron Oxide), Ci 77491 (Iron Oxide), Ci 77499 (Iron Oxide), Ci 77891 (Titanium Dioxide)
Read

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – Mineral [D] Fluid (SPF 50)”

LART