Martiderm – Hyaluronic Firm

5,850 Lekë

Xhel hidratues me Acid hialuronik dhe Proteum 89+

Përshkrimi i Produktit

Martiderm Hyaluronic Firm

Hyaluronic Firm është një xhel koncentrat i përbërë nga një kompleks prej 5 llojesh të acidit hialuronik të peshave të ndryshme molekulare që veprojnë në mënyrë sinergjike me Proteum 89+ (proteoglikani ekskluziv i MartiDerm). Ofron hidratim intensiv dhe afatgjatë duke ndihmuar në zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave dhe forcimin e lëkurës për një efekt ridendësues.

Teksturë e lehtë, e freskët dhe që përthithet shpejt.

Efektet e përdorimit:

 • 100% hidratim të menjëhershëm
 • 90% reduktim i linjat e shprehjes
 • 97%  fortësim i lëkurës
 • 88% rritje e hidratimit të lëkurës

Bazuar një studim klinik me 30 burra dhe gra të moshës 25 deri në 50 vjeç që aplikuan produktin dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje për 56 ditë nën kontroll dermatologjik.

Përbërësit aktiv:

 • Acidi hialuronik– efekt hidratues dhe forcues.
 • Proteum 89+ – proteoglikani ekskluziv i MartiDerm.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër dhe të thatë në mëngjes dhe/ose gjatë natës. Mund të aplikohet pas përdorimit të produkteve të tjera për të maksimizuar rezultatin përfundimtar.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

AQUA (WATER), DIMETHICONE, GLYCERIN, PROPANEDIOL, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, POLYSORBATE 20, SPHINGOMONAS FERMENT EXTRACT, AMODIMETHICONE, SODIUM ACETYLATED HYALURONATE, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYALURONATE, GLYCINE MAX (SOYBEAN) POLYPEPTIDE, TOCOPHEROL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, CARBOMER, T-BUTYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, CI 42090 (BLUE 1)–

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – Hyaluronic Firm”

LART