Martiderm – GF Vital-Age Dry Skin

12,610 Lekë

Krem hidratues për lëkurë të thatë

Përshkrimi i Produktit

Martiderm GF Vital-Age dry skin

GF Vital-Age Cream Dry Skin është një krem ​​hidratues i fytyrës që rigjallëron, rigjeneron dhe hidraton lëkurën që ka më tepër nevojë për hidratim. Ai ndryshon nga GF Vital-Age Cream Normal/Combination Skin për shkak të përmbajtjes së tij me vaj argani dhe vaj jojoba. Nxit sintezën e kolagjenit dhe acidit hialuronik.

Kremi GF Vital-Age ka një efekt ndriçues në lëkurën e thatë. Përmirëson strukturën e tij duke hidratuar, riparuar dhe mbrojtur. Faktori i rritjes epidermale dhe kompleksi hidratues së bashku me përmbajtjen e tij të lartë në vaj jojoba dhe vaj argani ushqen thellësisht dhe ka një efekt shkëlqyes.

Përbërësit aktiv:

 • Faktori i rritjes epidermale – Mban funksionet e lëkurës në gjendje optimale.
 • Kompleksi i riparimit – Mbron nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezatimi UV.

Efektet e përdorimit:

 • 53% hidratim i menjëhershëm.

 

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një sasi të vogël kremi duke përdorur spatullën. Aplikojeni çdo mëngjes në fytyrë, qafë dhe dekolte. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50 ml

AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, JOJOBA ESTERS, PEG-6 STEARATE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, C14-22 ALCOHOLS, DODECANE, POLYSORBATE 20, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SQUALANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, LACTIC ACID, ALUMINA, SERINE, SODIUM LACTATE, SORBITOL, UREA, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, TOCOPHEROL, ALLANTOIN, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-OLIGOPEPTIDE-1, DICAPRYLYL ETHER, CETETH-20, OLETH-10, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, GLYCERYL STEARATE, STEARETH-20, PENTYLENE GLYCOL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN/PVP CROSSPOLYMER, ALUMINUM STEARATE, ISODECETH-6, POLYSORBATE 60, PEG-8, SORBITAN ISOSTEARATE, SIMETHICONE, CALCIUM CHLORIDE, SODIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHOSPHATE BUFFERED SALINE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – GF Vital-Age Dry Skin”

LART