- 20%

Martiderm – Arbutin dark spots

Original price was: 5,850 Lekë.Current price is: 4,680 Lekë.

Krem xhel me arbutin 5% kundër hiperpigmentimit të lëkurës

Përshkrimi i Produktit

Martiderm Arbutin dark spots

Arbutin dark spots është krem-xhel i bazuar në një përqendrim të lartë të arbutinës (5%) dhe acidit glicirretinik (enoksolone) që ndihmon në ndriçimin dhe njëtrajtshmërinë e tonit të lëkurës. Ky kombinim sinergjik funksionon duke reduktuar shfaqjen e njollave të errëta për të përmirësuar pamjen. Formulë e lehtë që përthithet shpejt.

Përbërësit aktiv:

 • Arbutin – efekt depigmentues.
 • Enoksolone – qetëson dhe riparon.

Efektet e përdorimit:

 • 90% ndihmon në njëtrajtshmërinë e tonit të lëkurës
 • 87% zbardh njollat e errëta
 • 90% më shumë shkëlqim të lëkurës

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër dhe të thatë në mëngjes dhe/ose gjatë natës. Mund të aplikohet pas përdorimit të produkteve të tjera për të maksimizuar rezultatin përfundimtar. Për rezultate më të mira rekomandohet përdorimi i një kremi kundër diellit me mbrojtje të lartë (SPF 50+) gjatë ditës.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – Arbutin dark spots”

AQUA (WATER), ARBUTIN, DIMETHICONE, PROPANEDIOL, SILICA, DIBUTYL ADIPATE, ETHOXYDIGLYCOL, PEG-8, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, GLYCYRRHETINIC ACID, DIETHYLHEXYL SYRINGYLIDENEMALONATE, SODIUM LACTATE, TOCOPHEROL, ISOCETETH-20, PHENYLPROPANOL, CAPRYLYL GLYCOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), CI 16035 (RED 40), CI 19140 (YELLOW 5), CI 42090 (BLUE 1)

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART