Martiderm – Active [D] fluid (SPF 50+)

5,330 Lekë

Krem dielli SPF 50

Përshkrimi i Produktit

Martiderm Active [D] fluid (SPF 50+)

Active [D] fluid është një krem dielli për fytyrën me teksturë fluide që përfshin Photo-Active Shield Technology® dhe optimizon përqendrimin e filtrave në formulë për të siguruar mbrojtje optimale nga UVA dhe UVB. Gjithashtu përmban përbërës aktivë antioksidantë si ekstrakti i kakaos për të plotësuar mbrojtjen me spektër të gjerë (UVA, UVB, IR dhe dritën blu) për të gjitha llojet e lëkurës si dhe përbërës aktivë hidratues.

Përbërësit aktiv:

 • Filtra për mbrojtje UVA/UVB

Efektet e përdorimit:

 • 94 % lehtësisht e përthithshme
 • 97 % jo-ngjitëse në lëkurë
 • 81 % hidratues për lëkurën
 • 97 % teksturë e lëngshme dhe e lehtë
 • Jo-irritues për sytë
 • Rezistente ndaj ujit – përmban një polimer që parandalon hollimin e formulës kur produkti bie në kontakt me ujin
 • Ekomiqësor

Bazuar në testimet e kryera nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një sasi të mjaftueshme kremi. Aplikojeni në fytyrë dhe qafë 30 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Përsëriteni shpesh veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes.

Firma

Martiderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50 ml

SPF

50+

AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIBUTYL ADIPATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, SILICA, LAURATE/SUCCINATE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PROPANEDIOL, SORBITAN OLEATE, POLYGLYCERYL-4 METHACRYLATE COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE, DISODIUM PHENYL DIBENZIMIDAZOLE TETRASULFONATE, TOCOPHERYL ACETATE, ARGININE, COCO-GLUCOSIDE, CICHORIUM INTYBUS (CHICORY) ROOT EXTRACT, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, CITRIC ACID; THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT, TOCOPHEROL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, BUTYLENE GLYCOL, PHENYLPROPANOL, DISODIUM EDTA, 1,2-HEXANEDIOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Martiderm – Active [D] fluid (SPF 50+)”

LART