Mar-Farma – Laxene Pregnancy

2,200 Lekë

Suplement ushqimor laksativ që ribalancon florën intestinale dhe rregullon tranzitin intestinal

Përshkrimi i Produktit

Mar-Farma Laxene Pregnancy

Laxene Pregnancy është një suplement ushqimor me bazë psyllium, inulin dhe lëng kumbulle, që nxit riekuilibrin e florës intestinale dhe rregullësinë e tranzitit të zorrëve.

Përbërësit kryesor:

 • Inulin – fibër që rrjedh nga Chicory, nuk metabolizohet nga trupi dhe për rrjedhojë nuk shton kalori. Falë përbërjes së tij ai vepron si prebiotik dhe nxit ribalancimin e florës bakteriale duke rregulluar në mënyrë optimale funksionin e zorrëve.
 • Psilium – farat e kësaj bime janë të indikuara për trajtimin e konstipacionit, sepse kanë një shtresë mucilaginoze të aftë për të thithur sasi të mëdha uji, promovon rregullësinë e tranzitit të zorrëve duke siguruar një konsistencë dhe vëllim normal të jashtëqitjes dhe kryen një efekt qetësues prebiotik në sistemin tretës.
 • Lëng i koncentruar kumbulle – laksativ natyral që ndihmon në rregullimin e tranzitit të zorrëve për faktin se janë të pasura me fibra por edhe me sorbitol, një sheqer që nuk përthithet nga trupi ynë dhe që me osmozë e tërheq ujin në lumenin e zorrëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 ose 2 bustina në ditë të shoqëruar me ujë. Përziejeni mirë dhe konsumojeni menjëherë pas përgatitjes.

Firma

Mar Farma Milano

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

20

Inulin, psyllium cuticle (Plantago ovata Forsk.) powder (may contain mustard and sesame ); sweeteners: maltodextrin, isomalt; plum fruit juice concentrate (Prunus domestica L.) powder; anti-caking agent: silicon dioxide; sweetener: sucralose.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mar-Farma – Laxene Pregnancy”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART