Madaus – LEGALON forte

4,590 Lekë

Produkt me përmbajtje bimore që ka funksion mbrojtës ndaj mëlçisë

Përshkrimi i Produktit

Madaus LEGALON forte

Legalon forte është një produkt me përmbajtje bimore, përbërësit e të cilës vijnë nga bima e gjëmb gomarit, i cili e ka origjinën nga zona e Mesdheut. Bima e gjëmb gomarit ka veti të theksuara mbrojtëse të mëlçisë: nga toksinat e shumta si alkooli, kap substanca të dëmshme dhe nxit formimin e qelizave të reja të mëlçisë si dhe redukton formimin e substancave inflamatore në trup.

Përbërësit kryesorë: 

 • Silymarin – është një përzierje e përbërësve të ndryshëm aktiv (silibinin, silikristin, silydanin);
 • Ethylacetate – ekstrakte nga barishtet dhe frutat.

Indikacionet e përdorimit:

 • Sëmundje inflamatore kronike të mëlçisë
 • Ciroza e mëlçisë
 • Dëmtimi i mëlçisë i shkaktuar nga toksinat

Efektet anësore: 

 • Nauze
 • Diarre
 • Reaksionet e hipersensibilitetit të lëkurës si: skuqje e lëkurës, kruarje

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë të shoqëruar me një gotë ujë. Nuk rekomandohet konsumimi i produktit nga femra shtatzëna, në laktacion dhe fëmijë nën 12 vjeç. Nuk është i përshtatshëm në helmim akut. Nëse ju është dhënë medikamenti pavarësisht nga një kundërindikacion, bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj pasi përfitimi terapeutik mund të jetë më i lartë se rreziku që sjell përdorimi në rast të një kundërindikacioni.

 

Firma

Madaus

Mosha

12+

Forma

Kapsula

Sasia

60

Ethylacetat 98%, Silymarin, Maisstärke, Cellulose, mikrokristalline, Carboxymethylstärke, Natrium, Natriumdodecylsulfat, Magnesium stearat, Gelatine, Titandioxid, Eisen(III)-oxid

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Madaus – LEGALON forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART