- 20%

M.E.V. Feller – Probifast

Original price was: 1,200 Lekë.Current price is: 960 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

M.E.V. Feller – Probifast

M.E.V. Feller® Probifast është produkt unik i kulturave bakteriale i përshtatur për fëmijet dhe të rriturit. I prodhuar me teknologjinë FAST MELT të shkrirjes së shpejtë në gojë, mundëson përdorim të thjeshtë pa marrje shtesë të lëngjeve, me një shije freskuese të frutit të manaferrave.

Përgatitet në doza te pershtatshme ditore që përmbajnë dy lloje kulturash bakteriale.

Bifidobacterium lactis BL-04 dhe Lactobacillus rhamnosus BIFOLACTMGG. Secili prej llojeve të bakterit vepron në pjesë të ndryshme të zorrës:

 • Bifidobacterium lactis BL-04 janë prezente në pjesën e poshtme të zorrëve.
 • Lactobacillus rhamnosus GG në pjesën e sipërme, me të cilën mundësohet mbështetje përgjatë gjithë traktit të zorrëve.

Mbrojtjen e kulturave bakteriale nga acidi gastrik e ofron teknologjia e patentuar, inteligjente e mikrokapsuluar ProTarget® e cila siguron veprimin e synuar me çlirimin dhe kolonizimin e bakterieve përgjatë mukozës së zorrëve.

Produkti gjithashtu përmban edhe vitaminën D, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Një sistem i shëndetshëm tretës është themeli i shëndetit të të gjithë organizmit!

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 1 bustinë në ditë.

Fëmijët deri në 12 vjeç: gjysma e dozës së të rriturve.

Përmbajtja e bustinës hidhet direkt në gojë.

Firma

M.E.V. Feller

Mosha

12+

Forma

Bustina

Sasia

10 copë

Lactobacillus rhamnosus BIFOLACTM GG 12,5 mg (6,25 x 109*CFU)
Bifidobacterium lactis BL-04 11,11 mg (1 x 1010*CFU)
Vitamina D3 (kolekalciferol) 8,2 µg 164 %

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “M.E.V. Feller – Probifast”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART