- 20%

Lierac – Mesolift C15 koncentrat

5,712 Lekë 7,140 Lekë

Veprim rivitalizues, energjizues, hidratues për të gjitha llojet e lëkurave

Përshkrimi i Produktit

Rikthejini energjinë lëkurës së lodhur. Ideale për femra dhe meshkuj të të gjithë moshave, për të gjithë ato lëkura e të cilëve ka humbur energjinë, elasticitetin dhe shkëlqimin.

Frymëzuar nga teknika estetike e mezoterapisë, koncentrati është një trajtim ideal ditor, i stresit, lodhjes, ndryshimeve sezonale. Falë një dozimi optimal prej 15% të vitaminës C të pastër që aktivizohet para përdorimit, Mesolift C15 neutralizon toksinat dhe radikalet e lira dhe në të njejtën kohë stimulon sintezën e kolagjenit dhe përmirëson lëkurën. Një kompleks elementësh gjurmë stimulojnë rigjenerimin e qelizave ndërsa aminoacidet dhe acidi hialuronik rikthen hidratimin dhe elasticitetin.

Laboratorët Lierac kanë zhvilluar një formulim që aktivizohet në para përdorimit të parë. Kjo teknikë ruan freskinë dhe efektivitetin e koncentratit me përqendrim të lartë të vitaminës C, e cila çlirohet në tretësirën me aminoacide, elementë gjurmë dhe acid hialuronik.

Përbërësit aktivë

 • Vitaminë C e pastër: veprim antioksidant dhe rivitalizues
 • Oligo-elementë oksigjenues: veprim energjizues në lëkurë
 • Aminoacide: përmirësojnë elasticitetin dhe hidratimin e lëkurës.
 • Acid hialuronik me fuqi të lartë hidratuese: lëmon dhe hidraton në thellësi

Rezultatet

Efikastitet klink i provuar:

15 ditë nga fillimi i trajtimit (pas përfundimit të ampulës së parë):

 • Lëkura është e butë dhe uniforme.
 • Lëkura është më e çlodhur dhe më energjike.

Pas 30 ditëve (pas përfundimit të të dy ampulave)

 • Lëkura është më rrezatuese
 • Lëkura është më e tonifikuar

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni si një trajtim mujor në vend të serumit të përditshëm. Aplikoni në mëngjes dhe në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte në mënyrë të njëtrajtshme. Në rastet e lëkurave shumë të lodhura rekomandohet të kombinohet me Mesolift Cream. Në ditë me diell aplikoni një shtresë të kremit mbrojtës pas aplikimit të Mesolift C15.

Përdorimi i parë:

 1. Hiqni unazën mbrojtëse
 2. Shtypeni 20 herë
 3. Mbajeni të shtypur dhe tundeni për 20 minuta për të aktivizuar vitaminën C
 4. Keputni majën e ampulës
 5. Aplikoni në lëkurë

Përdoreni për 15 ditë nga hapja. Pas kësaj periudhe hidheni ampulën. Pastroni majën e ampulës pas çdo përdorimi.

Firma

Lierac

Linja

Mesolift

Mosha

20+

Sasia

15ml, 2

Forma

Ampula

Përbërësit
Aqua / Water / Eau. Ascorbic Acid. Propanediol. Jojoba Esters. Niacinamide. Pentylene Glycol. Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Vp Copolymer. Hydrolyzed Pea Protein. Arginine. Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer. 1,2-Hexanediol. Phenoxyethanol. Panthenol. Pyridoxine Hcl. Palmited Sucrose. Parfum / Fragrance. Disodium Edta. Tocopheryl Acetate. Glyceryl Linoleate. Magnesium Aspartate. Zinc Gluconate. Tocopherol. Potassium Sorbate. Polysorbate 60. Sorbitan Isostearate. Citric Acid. Gluconate Copper. Sodium Hyaluronate. Ci 15510 / Orange 4. Zea Mays (Corn) Oil. Ci 75130 / Beta-Carotene. 1569a.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Lierac – Mesolift C15 koncentrat”

LART

×