- 15%

Lierac – Lumilogie Koncentrat dite & nate + Sunissime SPF 50+

5,601.50 Lekë

Trajtim dite & nate për njollat (hiperpigmentimet). Si në çdo trajtim depigmentues rekomandohet të shoqërohet me përdorimin e rregullt të kremit të diellit. Në paketim përfshihet kremi Sunissime SPF 50+ .

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Lierac Lumilogie koncentrat i dite & nate korrektues i njollave, është një koncetrat i dyfishtë që ndihmon në korrektimin e 3 tipeve të njollave: njollat që po formohen, njollat e dukshme dhe njollat e errëta.

I frymëzuar nga kombinimi i dy teknikave estetike Led dhe PeelingLumilogie ofron një zgjidhje specifike për korrektimin e njollave, në faza të ndryshme të zhvillimit të tyre. Një koncetrat i dyfishtë i përbërë nga 2 formula të pavarura, një për ditën e tjetra për natën. Në zemër të 2 formulave, një përberje e trefishtë substancash që veprojnë në 3 tipet e njollave. Formula e ditës ka nje funksion parandalues anti-oksidant dhe zbardhues dhe përmban një përqendrim të dy vitaminave E dhe B3. Formula e natës ka një veprim specifik peeling në një balsam-xhel me efekt zbutës të menjëhershëm. Përmban 7-hidroksi acide (glikolik, salicilik, laktik, piruvik nga lulet e bardha, citrik, malik dhe tartarik). Kjo formulë lejon në mbiaktivizimin e rigjenerimit qelizor për të hequr melaninën nga sipërfaqja.
Tekstura të pëlqyeshme të karakterizuara nga aroma të freskëta lulesh. Menjëherë, ngjyra është më e shkelqyeshme dhe uniforme. Pas çdo aplikimi, rezultati është i dukshëm pas 7 ditëve dhe një korrektim i dukshëm në të 3 tipet e njollave pas 28 ditësh.

Formulat përmbajne gjithashtu:
-Hexyl R.: veprim në njollat e reja. Frenon prodhimin e melanines, pigmenti përgjegjës për ngjyrën e lëkurës.
-Zambak  deti: vepron në njollat e dukshme. Redukton prodhimin e melaninës dhe bllokon transferimin në sipërfaqen e lëkurës.
-Ekstrakt gjethe delli: vepron në njollat e errëta. Ajo ristrukturon mbështetjen e indit të lëkurës për të luftuar përhapjen e thellë të melaninës.

Përdorimi:
Në mëngjes, aplikoni koncetratin e ditës në të gjithë fytyrën, vetëm ose poshtë kremit tuaj të ditës.
Në darkë, aplikoni koncetratin e natës në të gjithë fytyrën, vetëm ose poshtë kremit tuaj të natës.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Lierac – Lumilogie Koncentrat dite & nate + Sunissime SPF 50+”

LART