- 15%

Lierac – Arkeskin, krem kundër plakjes hormonale

3,944 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Cfarë i ndodh lëkurës tonë gjatë menopauzës?
Hormonet femërore (estrogjen dhe progresteron) rregullojnë jetën e femrave që nga puberteti deri në menopauzë duke kryer një detyrë thelbësore në ruajtjen e integritetit të lëkurës. Janë ata që garantojnë rregullimin e hidratimit, tonicitetit, densitetit të dermës dhe epidermës. Rreth të 50-ave, gjatë menopauzës, ndikimi i estrogjenëve zvogëlohet duke sjellë ndryshime të shumta në lëkurë. Tharja intensive e lëkurës, humbja e madhe e tonusit, shfaqja e njollave të errëta janë shenjat tipike të plakjes hormonale të saj. Fiziologjikisht, epiderma dhe derma hollohen, ndërsa shtresa korneale dendësohet dhe ngadalëson rigjenerimin qelizor. Lëkura bëhet më e hollë, më e ndjeshme, e dehidratuar, humb konsistencën dhe ngjyrimi shfaqet i parregullt.
Trajtim që i rikthen ndriçimin, hidratimin, tonicitetin dhe ngjyrimin uniform.
Ideal për lëkura të thata dhe shumë të thata.

PËRBËRJA
•Cytonacre SP: Rivendos proçeset fiziologjike të lëkures së dëmtuar për shkak të mungesës së estrogjenit
•Ekstrakte të gështenjave 5%: favorizon sintezën e ceramideve
•NMF 5%:veprim hidratues.

MËNYRA E PËRDORIMIT
Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe qafë me masazhe delikate.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Lierac

Mosha

50+

Sasia

50ml

Forma

Vazo

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Lierac – Arkeskin, krem kundër plakjes hormonale”

LART