Lansinoh – TheraPearl 3in1

2,400 Lekë

Hot or cold breast therapy

Përshkrimi i Produktit

Lansinoh – TheraPearl 3in1

Kompresa ngrohëse apo ftohëse për gjirin

Fashat me efekt terapeutik pas lindjes Lansinoh TheraPearl ofrojnë rehati, qetësi dhe lehtësim të dhimbjes në një kompresë të hollë dhe të ripërdorshme. Të përshtatshme për t’u përdorur menjëherë nga ngrirja, kompresat e ftohta lehtësojnë dhimbjet perineale të shkaktuara nga lindja, hemorroidet dhe operacionet cezariane. Ose mund t’i vendosni në mikrovalë, me shumë funksione: për lehtësim, qetësim nga ngërçet.

Paketimi përfshin 2 kompresa të ripërdorshme dhe 2 veshje, kështu që njëra prej tyre është gjithmonë gati kur ju nevojitet!

Ky produkt për përkujdesjen pas lindjes, krijuar për nënën nga Lansinoh ofron lehtësim afatgjatë dhe janë të ripërdorshme. Projektuar për t’u përdorur për 20 minuta ose siç udhëzohet nga mjeku juaj. Ato janë gjithashtu të sigurta për t’u përdorur gjatë ushqyerjes me gji.

Formuluar pa BPA, BPS dhe pa ftalate. Pa latex dhe pa plumb.

 • Përdorni kompresën e ftohtë për lehtësimin e dhimbjeve nga shqetësimi i shkaktuar nga lindja, hemorroidet dhe operacionet cezariane
 • Përdoreni kompresën e ngrohtë për lehtësimin e shkaktuar nga ngërçet dhe dhimbjet pas lindjes
 • Dizajn i hollë dhe fleksibël i kompresave për rehati, me madhësi të përshtashme për të brendshmet tuaja
 • E thjeshtë, e sigurt dhe e mbështetur nga kërkime dhe udhëzime nga ekspertë

Udhëzime mbi përdorimin

Terapia e ftohtë, e aplikuar në zonën e prekur mund të ndihmojë në reduktimin e enjtjes dhe lehtësimin e shqetësimit nga dhimbjet perineale, hemorroidet dhe operacionet cezariane.

Terapia e ngrohtë, e aplikuar në zonën e prekur mund të ndihmojë në lehtësimin e shqetësimit të ngërçeve pas lindjes, pasi mitra juaj fillon të kthehet në madhësinë e saj origjinale.

Ndiqni udhëzimet për ngrohjen dhe ftohjen sipas udhëzimeve. Aplikoni deri në 20 minuta në një kohë, duke lënë të paktën një orë ndërmjet përdorimit ose siç rekomandohet nga mjeku juaj.

Për terapinë e ftohtë: vendosni në ngrirje paketimin për 4 orë para përdorimit.

Për terapinë e ngrohtë: Vendosni në mikrovalë sipas kohës së treguar. Masazhoni butësisht kompresën për të shpërndarë në mënyrë të barabartë nxehtësinë siç tregohet nga perlat që ndryshojnë ngjyrën dhe temperaturën e testimit përpara përdorimit.

Ngrohni vetëm një kompresë në të njëjtën kohë.

Mos i vendosni veshjet në mikrovalë. Mund të përdoret me ose pa veshje. Veshjet ofrohen për rehati dhe higjenë shtesë.

Ndiqni udhëzimet shtesë në kuti përpara përdorimit.

Firma

Lansinoh

Mosha

Të gjithë

Sasia

2 copë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Lansinoh – TheraPearl 3in1”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART