Lansinoh – Pompë manuale gjiri

5,500 Lekë

(Lansinoh Manual Breast Pump)

Përshkrimi i Produktit

Lansinoh Manual Breast Pump

Pompa manuale e gjirit është e rehatshme, pa zhurmë dhe e lëvizshme. E përshtatshme për përdorim të rastësishëm në shtëpi, në lëvizje, ose e vendosur në çantën tuaj si një rezervë. Kaloni lehtësisht midis dy mënyrave të pompimit, stimulimit dhe ekstraktimit, për të ndihmuar në uljen dhe maksimizimin e seancave tuaja të pompimit.

 • 2 mbrojtëse të gjirit ComfortFit (25mm & 30,5mm) për thithje dhe përshtatje ideale.
 • Dizajni i dorezës ndihmon për të reduktuar lodhjen e duarve
 • Më pak pjesë, kështu që pastrohet dhe montohet lehtë, pa BPA dhe BPS
 • Shishet me qafë të gjerë përshtaten në të gjithë gamën e Lansinoh, kështu që mund të përdorni një shishe për të pompuar, ruajtur dhe ushqyer.
 • 1 kokë Biberoni NaturalWave® me rrjedhje të ngadaltë, e projektuar me kujdes për foshnjat që ushqehen me gji dhe e provuar klinikisht se redukton konfuzionin e thithkave.

Çfarë përfshihet?

 • 2 mbrojtëse të gjirit ComfortFit® (25mm dhe 30,5mm)
 • 1 shishe për ruajtjen e qumështit të gjirit Lansinoh (150 ml)
 • 1 pompë (trupi, doreza, diafragma prej silikoni)
 • 1 valvul e bardhë
 • 1 shishe
 • 1 kapak shisheje
 • 1 kokë biberoni me rrjedhje të ngadaltë NaturalWave
 • 1 kapak për shishen ruajtëse

Udhëzime mbi përdorimin 

Lani duart përpara se të pomponi dhe sigurohuni që pompa të jetë dezinfektuar dhe montuar siç duhet.

Vendosni mbrojtësen e gjirit në pozicion mbi thithkën tuaj dhe ushtroni butësisht presion pëkundrejtë gjoksit duke u siguruar që thithka juaj të jetë e lokalizuar në hapësirën e mbrojtëses së gjirit.

Filloni të pomponi duke shtrydhur dorezën.

Mund të filloni në modalitetin e stimulimit dhe më pas të kaloni në modalitetin e ekstraktimit kur të jeni gati.

Kaloni midis dy mënyrave duke rregulluar pozicionin e dorezës.

Ju lutemi lexoni të gjitha udhëzimet e përfshira në kuti përpara përdorimit. Përdorni vetëm sipas udhëzimeve.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Lansinoh – Pompë manuale gjiri”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART