- 20%

La Roche Posay – Toleriane Sensitive Fluide

(8 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,975 Lekë.Current price is: 2,380 Lekë.

Përkujdesje intensive qetësuese, mbrojtëse për lëkura të irrituara.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Toleriane Sensitive Fluide

Kujdes hidratues për lëkurë normale & mikse, me prebiotikë dhe ujë termal që qetëson lëkurën e ndjeshme.

Me glicerinë, gjalpë karite dhe vitaminë B3, zbut dhe qetëson lëkurën dhe redukton irritimin e saj. Redukton tensionin, ndjesinë e shpimit, skuqjen që janë karakteristike për lëkurën e ndjeshme, në 4 javë përdorim. Veprim anti-inflamator. Riparon dhe mbron barrierën kutane dhe atë mikrobiale, duke ribalancuar mikrobiomën e lëkurës. Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese. I sigurt, gjithashtu i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.

Testuar dermatologjikisht. Pa parabenë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe ose në mbrëmje.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

40ml

Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
8 përshtypje për La Roche Posay – Toleriane Sensitive Fluide
 • Berna G. (blerës i verifikuar)

  Ndihet sh i lehte dhe hidraton mire

 • Jonela D.

  Hidratues shume i mire, perthithet shume mire nga lekura dhe nuk ndihet i rende pasi e vendos. Krijon nje rregullim te tekstures se lekures pas 2-3 jave perdorim. Shume e kenaqur nga ky produkt

 • Beqiraj J. (blerës i verifikuar)

  Me pelqeu shume ky hidratues,i lehte ne perdorim dhe perthithet shume shpejt nga lekura.La roche posay s te zhgenjen kurre…

 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  Hidratuesi i preferuar gjate sezonit te veres!

 • REA K.

  per veren eshte fantastik.

 • (blerës i verifikuar)

  Hidratuesi im i preferuar i te gjitha koherave. Eshte super i mire. I holle, perthithet shume shpejt nga lekura dhe nuk te le ndjesine e yndyres dhe shkelqimit te tepert.

 • Senada J. (blerës i verifikuar)

  Qe ne javen e pare te perdorimit kam vene re permirsimin. Ky eshte hidratuesi me i lehte qe kam provuar. Ska fare arome dhe nuk ndihet fare ne lekure pervec efektit te butesise qe le ne lekure.

 • Iljada B.

  Pa fragrance, pa alkool, pa paraben, me niacinamide, me uje termal, ideal per lekurat e irrituara,sensitive dhe te yndyrshne. Eshte shume i holl dhe lekura e perthith shume mir, eshte ne shishe me pompe cka e ben format ideal per tu marre me vete kudo dhe pa e marre produktin me gishte. Mjafton 2 pompa per te gjithe fytyren dhe qafen. 10/10 me yll

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART