- 20%

La Roche Posay – Toleriane Dermallergo Serum

(2 përshtypje mbi produktin)

3,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Toleriane Ultra Dermallergo Serum

Serum ultra-qetësues i testuar në lëkurë shumë të ndjeshme/alergjike. Forcon lëkurën përballë agresorëve, riparon barrierën e lëkurës dhe hidraton për 48 orë.

Shumë i përqendruar me përbërësin aktiv Neurosensine, i derivuar nga një molekulë e gjendur në mënyrë natyrale në trup, ndihmon në reduktimin e ndjeshmërisë së lëkurës. Gjithashtu kombinon Osmolyte, një aminoacid mbrojtës i derivuar nga panxhari, dhe Glycerin e cila zbut lëkurën dhe riparon barrierën e saj. Lëkura është më e butë dhe rezistente.

Formulim shumë i pastër, pa aromë dhe pa alkol për një tolerancë otpimale, e testuar në lëkurë të ndjeshme dhe alergjike. Teksturë e freskët, komforte, jo ngjitëse, që përthithet menjëherë.

 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik. I përshtatshëm për zonën rreth syve. Jo komedogjenik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për të forcuar efektin e freskisë, ftoheni 30 minuta para aplikimit.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

20ml

Aqua / Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Betaine, Propanediol, Pentylene Glycol, Peg-8, Polysorbate 20, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium Hyaluronate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 3
  vlerësime
 • 5 Yje
  25%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  25%
2 përshtypje për La Roche Posay – Toleriane Dermallergo Serum
 • Silvia M. (blerës i verifikuar)

  Shume ngjites dhe aspak hidratues

 • Deshira E.

  Mjaft hidratues, perthithet shpejt dhe shume i pershtatshem per lekurat e ndjeshme dhe te irrituara pasi ka efekt qetesues.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART