- 20%

La Roche Posay – Rosaliac UV Light

Original price was: 3,790 Lekë.Current price is: 3,032 Lekë.

Përkudesje hidratuese, kundër skuqjes për lëkura normale-mikse me psf 15.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Rosaliac UV Light

La Roche-Posay Rosaliac UV Light është një kujdes hidratues forcues kundër skuqjes, i cili neutralizon skuqjen në mënyrë të qëndrueshme dhe qetëson intensivisht lëkurën reaktive normale- mikse. Ka një teksturë të butë dhe freskuese.

Ky kujdes zvogëlon skuqjen, për lëkurat reaktive me enë të dobëta të gjakut. Përmban një formulë të mbrojtjes së trefishtë për të forcuar lëkurën dhe për të luftuar skuqjen çdo ditë.

 • Vitamina CG përforcon enët e dobëta
 • Vitamina B3 forcon lëkurën nga faktorët irritues të jashtëm dhe ndryshimet klimatike.
 • Sistemi i filtrimit Mexoryl XL mbron lëkurën nga rrezet UV (UVA = 15, UVB = PPD8), të cilat mund të bëjnë që skuqja të shfaqet.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni çdo ditë në të gjithë fytyrën. Shmangni konturin e syve.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

15

AQUA / WATER, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, NIACINAMIDE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIISOPROPYL SEBACATE, DIMETHICONE, SUCROSE TRISTEARATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOHEXASILOXANE, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ASCORBYL GLUCOSIDE, POLYSORBATE 61, PEG-12 DIMETHICONE, DIMETHICONOL, CAFFEINE, SODIUM CITRATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CI 19140 / YELLOW 5, CI 42090 / BLUE 1

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Rosaliac UV Light”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART