- 20%

La Roche Posay – Redermic R (për sytë)

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 5,320 Lekë.Current price is: 4,256 Lekë.

Përkujdesje antirrudhë për sytë me retinol.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Redermic R (për sytë)

Formuluar me retinol të pastër ky krem zvogëlon dukshëm pamjen e rrudhave,shenjat e lodhjes dhe të moshës rreth syve : rrudhat e thella dhe rrathët e zinj. Kjo formulë unike siguron menjëherë një efekt mbushës të dukshëm.

Inovacion për sy sensitiv

 • Zbut dhe tërheq lëkurën rreth zonës së syve.
 • Redukton shenjat e lodhjes.
 • Pa paraben
 • Pa aromë
 • Testuar dermatologjikisht
 • Tekstura e lehtë e xhelit siguron efekt mbushës menjëherë

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet për përdorim gjatë natës.

Nëse aplikohet në mëngjes, vendosni një krem ​​kundër diellit pas aplikimit.

Aplikojeni duke e masazhuar nga këndi i brëndshëm i syrit përjashta. Nëse ndjesia e diskomfortit ndodh gjatë përdorimit të parë, lini një hapësirë deri në përdorimin e rradhës derisa lëkura të mësohet me retinolin.

Firma

La Roche Posay

Mosha

30+

Forma

Tubet

Sasia

15ml

AQUA / WATER, ISOCETYL STEARATE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, PROPYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, CAFFEINE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, RETINOL, RETINYL LINOLEATE, ADENOSINE, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, POLYSILICONE-8, POLYSORBATE 80, PHENOXYETHANOL

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  25%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  25%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për La Roche Posay – Redermic R (për sytë)
 • (blerës i verifikuar)

  Lekura reagon mire ndaj produktit, dhe ka nje efekt shplodhes ne te. Sigurisht nuk ben mbrekulline qe ti fshije rrudhat me gome, por vlen te provohet.

 • Elida B. (blerës i verifikuar)

  Une sapo kam filluar ta aplikoj dhe akoma nuk mund te flas per rezultatin, por retinolin e kam perdorur per fytyren dhe jam shume e kenaqur prandaj po e provoj edhe per syte. Megjithate produkti eshte shume i dashur per lekuren perthithet mire dheaplikatori paketimi duket perfekt.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART