- 20%

La Roche Posay – Redermic C (lëkura normale-mikse)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 6,040 Lekë.Current price is: 4,832 Lekë.

Përkujdesje antirrudhë me vitaminë C, për lëkura normale-mikse.

Rezultati: lëkura bëhet më e fortë, rrudhat  zbehen.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Redermic C

Ky krem për fytyrën me vitaminë C është një hidratues i përditshëm që ndihmon lëkurën në mënyrë të dukshme të shëndoshë dhe të shkëlqejë dhe të zvogëlojë shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave.

Kjo formulë e lehtë dhe hidratuese me vitaminë C të pastër dhe acid hialuronik të fragmentuar ndihmon në përmirësimin e ndjesisë së fortë të lëkurës.

La Roche Posay – Redermic C aplikohet për:

 • Rrudha, vija të holla
 • Humbja e ndjenjës së fortë
 • Lëkurë e ndjeshme

– Lloji i lëkurës:
Normale / mikse. 

 • Kremi me vitaminë C shëndosh dukshëm lëkurën
 • Hidraton për të mbushur rrudhat në sipërfaqen e lëkurës
 • E lë ngjyrën më të njëtrajtshme dhe redukton skuqjen e dukshme
 • Teksturë e lehtë që përthithet shpejt, e përshtatur për lëkurën normale në atë të kombinuar

Udhëzime mbi përdorimin

Hapi 1: Pas pastrimit të plotë të lëkurës, aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Hapi 2: Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues.

Hapi 3: Përdorni në lidhje me mbrojtjen SPF.

Firma

La Roche Posay

Mosha

25+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA / WATER • DIMETHICONE • ISOCETYL STEARATE • GLYCERIN • MANNOSE • ASCORBIC ACID • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • BUTYLENE GLYCOL • SUCROSE TRISTEARATE • POTASSIUM HYDROXIDE • SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE • STEARETH-10 • MADECASSOSIDE • SODIUM STEAROYL GLUTAMATE • HYDROGENATED LECITHIN • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • TETRASODIUM EDTA • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • XANTHAN GUM • ACRYLATES COPOLYMER • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për La Roche Posay – Redermic C (lëkura normale-mikse)
 • Elida B. (blerës i verifikuar)

  Kremi ka nje teksture qe perthithet menjehere nga lekura dhe i jep shkelqim dhe butesi. Perdorimi i gjate e ben lekuren te njetrajteshme dhe zbeh njollat dhe rrudhat.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART