- 20%

La Roche Posay – Redermic C Dry Skin

Original price was: 6,040 Lekë.Current price is: 4,832 Lekë.

Përkujdesje antirrudhë me vitaminë C për lëkura të thata.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Redermic C Dry Skin

Përkujdesje antirrudhë për lëkurë të thatë.

La Roche-Posay Redermic C Dry Skin forcon lëkurën, korrigjon edhe rrudhat e thella, neutralizon tonin e lëkurës dhe zvogëlon skuqjen e lëkurës së ndjeshme. Formula e saj është e përqendruar në Vitaminën C, referencë e njohur anti-plakje për efektivitetin e saj në uniformitetin e fytyrës. Stimulon prodhimin e kolagjenit për të mbushur rrudhat nga brenda dhe forcon dyshekun dermal.

Veprimi i saj intensiv plotësohet nga dy përbërës aktivë:

 • Acidi hialuronik i fragmentuar për të zbutur lëkurën menjëherë.
 • Manozë, sheqer rigjenerues për të optimizuar ndërveprimin e dritës dhe lëkurës dhe parregullsitë  pas aplikimit.

Ka teksturë të lehtë dhe të freskët duke e lënë lëkurën të butë, jo të yndryshme.

Fytyra është e unifikuar, e butë, elastike, më e ndritshme, skuqja e lëkurës së ndjeshme zvogëlohet. 

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mëngjes gjithë fytyrën dhe në qafë.

Firma

La Roche Posay

Mosha

25+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, LIMNANTHES ALBA SEED OIL / MEADOWFOAM SEED OIL, ASCORBIC ACID, MANNOSE, BUTYLENE GLYCOL, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CETYL ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POTASSIUM HYDROXIDE, PARAFFIN, SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER, CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX, MADECASSOSIDE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Redermic C Dry Skin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART