- 20%

La Roche Posay – Nutritic Intense

Original price was: 3,150 Lekë.Current price is: 2,520 Lekë.

Nutritic Intense Cream në një trajtim intensiv ushqyes dhe rigjenerues për lëkurë shumë të thatë.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay  Nutritic Intense

Krem hidratues që riparon intensivisht shtresat e sipërme të epidermës dhe minimizon ndjesine e diskomfortit në lekurat e thata. Ai ushqen dhe qetëson lëkurën për të ofruar rehati dhe mbrojtje.Një gjeneratë e re lipidesh me efikasitet të provuar në sintezën e faktorëve hidratues, lipideve dhe proteinave thelbësore për rehatinë dhe mbrojtjen e lëkurës.

 • Ka në fokus: thatësin,dehidratimin,diskomfortin
 • Mosha: 10 vjec +
 • E përshtatshme për lëkura e thatë ,duke përfshirë edhe ato të ndjeshme
 • Formuluar pa: parabene.
 • Aromë hipoalergjike
 • Testuar për nikel

Përbërësit kryesorë

 • Glicerina tërheq lagështinë nga ajri dhe e mban atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga faktoret mjedisore
 • Niacinamide, një përbërës aktiv anti-inflamator që është mjaft i butë për t’u përdorur në lëkurën atopike, qetëson kruajtjen dhe parehatinë.

Udhëzime mbi përdorimin

Në mëngjes dhe/ose në darkë në të gjithë fytyrën.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

AQUA / WATER, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, DIMETHICONE, GLYCERIN, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, SYNTHETIC WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX, NIACINAMIDE, PARAFFIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DIMETHICONOL, MYRISTYL MALATE PHOSPHONIC ACID, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, DISODIUM ETHYLENE DICOCAMIDE PEG-15 DISULFATE, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, PARFUM / FRAGRANCE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Nutritic Intense”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART