Zbritje

La Roche Posay – Lipikar Syndet

(2 përshtypje mbi produktin)

1,600 Lekë2,680 Lekë

Krem-xhel larës për trupin për lëkura atopike.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Lipikar Syndet AP+

La Roche-Posay Lipikar Syndet AP + është një krem ​​pastrues ultra-i butë për rigjenerimin e lipideve për trupin dhe fytyrën e foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve. Indikohet për lëkurë të ndjeshme, shumë të thatë, të irrituar dhe të prirur për kruarje.

Vepron në 2 faktorët përcaktues të një lëkure të prirur për ekzemë atopike:

 • Rikthen dhe stabilizon ekuilibrin e mikrobiomës falë aktivit Aqua Posae Filiformis;
 • Rikthen dhe ruan barrierën e lëkurës falë gjalpit shea.

Formula e tij është e përqendruar në qetësimin e niacinamidit. Zhvilluar me një minimum përbërësish, të zgjedhur për efektivitetin e tyre, tolerancën ndaj pH fiziologjik dhe për të minimizuar rrezikun e alergjive.

Testuar nën kontrollin pediatrik dhe oftalmologjik. Pa aromë.

Udhëzime mbi përdorimin

Për përdorim të përditshërm. Merrni një sasi të vogël në pëllëmbën e dorës tuaj. Aplikojeni në lëkurën e lagësht. Masazhojeni butësisht dhe shpëlajeni më pas.

Informacion Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë

Forma

Tubet

Sasia

200ml, 400ml

Aqua/Water, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-Betaine, Polysorbate 20, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Niacinamide, Acrylates Copolymer, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Cocamide MEA, Disodium EDTA, Glycol Distearate, Mannose, Polyquaternium-11, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Vitreoscilla Ferment.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për La Roche Posay – Lipikar Syndet
 • Kejti M.

  Ky lares meriton me shume se 5 ⭐️, ka arritur te qetsoje fytyren time te acaruar nga psoriasa qe në larjen e pare?perfekt dhe per lekure miks, ta le lekuren si te bebit.

 • Asela N.

  Super, i vetmi lares qe vertet eshte specifik per lekurat atopike tek femijet

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART