- 20%

La Roche Posay – Lipikar Syndet AP+ Refill + Lipikar Baume

3,632 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Lipikar Syndet AP+ Refill + Lipikar Baume

Set me veprim pastrues dhe hidratues, formuluar specifikisht për lëkurat e thata me tendecë atopike. Për bebe, fëmijë dhe të rritur.

Seti përmban:

Lipikar Baume AP+ (400 ml)

Lipikar Baume AP +  siguron efikasitet të veprimit të trefishtë. Qetësim i menjëhershëm nga ndjesia e kruajtes dhe skuqjes për lëkurën e thatë.

Hidratues dhe qetësues për lëkurën e thatë që ka ndjesi kruarje, i përshtatshëm për të gjithë familjen, përfshirë foshnjat nga 3 muajsh, gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në lëkurën e prirur për ekzemë.

Siguron hidratim deri në 48 orë, në mënyrë që ndjesitë e kruajtjes të shkaktuara nga lëkura e thatë të zvogëlohen për një rehati afatgjatë.
Formula e re AP +  rikthen funksionin e barrierës së lëkurës, duke zvogëluar frekuencën e skuqjes së lëkurës së thatë dhe ndihmon në ribalancimin e mikrobiomës së lëkurës.

Teknologji e re ekskluzive AP + në një formulë që kombinon ujë termal anti-irritues nga La Roche-Posay, Niacinamide, 8% glicerinë dhe 20% Shea Butter kjo formulë qetëson intensivisht lëkurën dhe rikthen barrierat e lëkurës.

Lipikar Syndet (400ml)

La Roche-Posay Lipikar Syndet AP + është një krem ​​pastrues ultra-i butë për rigjenerimin e lipideve për trupin dhe fytyrën e foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve. Indikohet për lëkurë të ndjeshme, shumë të thatë, të irrituar dhe të prirur për kruarje.

Vepron në 2 faktorët përcaktues të një lëkure të prirur për ekzemë atopike:

 • Rikthen dhe stabilizon ekuilibrin e mikrobiomës falë aktivit Aqua Posae Filiformis;
 • Rikthen dhe ruan barrierën e lëkurës falë gjalpit shea.

Formula e tij është e përqendruar në qetësimin e niacinamidit. Zhvilluar me një minimum përbërësish, të zgjedhur për efektivitetin e tyre, tolerancën ndaj pH fiziologjik dhe për të minimizuar rrezikun e alergjive.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Refill, Shishe me pompë

Sasia

400ml

Lipikar Baume AP +
AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERIN, DIMETHICONE, NIACINAMIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS OLEIFERA OIL / RAPESEED SEED OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX, PARAFFIN, SORBITAN TRISTEARATE, DIMETHICONOL, MANNOSE, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL GLYCINE, VITREOSCILLA FERMENT, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, SODIUM BENZOATE

Lipikar Syndet
Aqua (Water), Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-Betaine, Polysorbate 20, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Niacinamide, Acrylates Copolymer, Butyrospermum Parkii Butter, Mannose, Polyquaternium 11, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Styrene/Acrylates Copolymer, Vitreoscilla Ferment.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Lipikar Syndet AP+ Refill + Lipikar Baume”

LART