- 20%

La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 5+

(4 përshtypje mbi produktin)

2,624 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 5+

Qumësht hidratues dhe qetësues trupi për lëkura shumë të thata. Formulë inovative me përmbajtje Ure 5%, glicerinë dhe gjalpë karite, kombinimi i të cilave lë një lëkurë të butë dhe të hidratuar.
Ky locion qetëson të gjitha simptomat e një lëkurë të thatë.
Locioni është i përshtatshëm për tu përdorur nga fëmijë, të rritur dhe të moshuar.

Përmbajtja:

 • Ure 5% – eksfoliues natyral, i cili përmirëson cilësinë e lëkurave të thata
 • Gjalp karite dhe glicerinë – ndikojnë në riformimin e barrierës lipidike duke hidratuar dhe zbutur lëkurën
 • Manozë, Alantoinë dhe ujë termal – me veti qetësuese dhe anti irrituese; largojnë ndjesinë e kruarjes

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet në zonat problematike në mëngjes dhe në darkë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

400ml

Aqua / Water,Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter,Glycerin,Dimethicone,Niacinamide,Cetearyl Alcohol,Brassica Campestris Seed Oil / Rapeseed Seed Oil,Glyceryl Stearate,Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate,PEG-100 Stearate,Propanediol,Ophiopogon Japonicus Root Extract,PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate,Sorbitan Tristearate,Dimethiconol,Sodium Chloride,Mannose,Coco-Betaine,Disodium EDTA,Capryloyl Glycine,Caprylyl Glycol,Vitreoscilla Ferment,Citric Acid,Maltodextrin,Xanthan Gum,Tocopherol,Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate,

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 4.83
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  17%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për La Roche Posay – Lipikar Lait Urea 5+
 • .

  Super per lekura te ndjeshme me probleme dermatiti.

 • Ermila S. (blerës i verifikuar)

  Nje krem shume-perdorimesh; lekura te falenderon kur ja vendos :D.
  Shume hidratues per lekura shume te thata te dehidratuara. Mund te lere pak ndjesine e ngjitjes, derisa te mesosh sasine qe lekura perthith dhe mos ta mbidozosh. ka nje arome te lehte e te kendshme…(Mund edhe te mos e kishte per te evituar alkooholin).
  Ne teresi jam shume e kenaqur. Do e ribleja sa here ta ndjej lekuren me te thate se zakonisht. Paketimi zgjat ne kohe, sasia qe duhet te perdoret nuk eshte e madhe, ndaj mendoj se edhe raporti cmim-sasi-cilesi eshte ok.

 • Iljada B.

  Ne dimer lekura e trupit sidomos kembet me thahen shume. Ky eshte perfekti per mu

 • Poliksenja M. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire per lekure te ndjeshme dhe te thate.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART