- 20%

La Roche Posay – Lipikar Cleansing Oil AP+

Original price was: 2,800 Lekë.Current price is: 2,240 Lekë.

Vaj pastrues, rigjenerues i lëkures.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Lipikar Cleansing Oil AP+

Lipikar Cleansing Oil AP+ është zhvilluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe shumë të thatë deri në atopike. Mjaft e butë për t’u përdorur në zonat më të ndjeshme të trupit; është i përshtatshëm për pastrimin e zonave intime, skalpit të foshnjave dhe nuk shkakton djegje të syve. Formula e saj thellësisht hidratuese redukton ndjeshëm thatësinë e lëkurës deri në 24 orë.

Lipikar Cleansing Oil AP+ përmban agjentë pastrimi të zgjedhur për një tolerancë optimale me pH fiziologjik. Formula është e pasuruar me Aqua Posae Filiformis për të ndihmuar në ruajtjen e ekuilibrit të lëkurës, kompleksin e rimbushjes së lipideve me gjalpë Shea për një efekt rilipidues dhe niacinamide për të qetësuar ndjesitë e kruajtjes dhe te thatësisë.I testuar nën kontroll dermatologjik me tolerancë të mirë në zonat intime
Testuar nën kontrollin oftalmologjik me tolerancë të mirë të përgjithshme. Nuk shkakton djegje të syve.Testuar nën kontrollin e pediatrisë me tolerancë në skalpin e foshnjave.PH fiziologjik.

Tekstura:Teksturë ultra-sensoriale. Shkuma nuk krijon forcë fërkimi me lekurën. Parfum hipoalergjik. I lehtë për t’u shpëlarë.

Përbërësit aktivë: 

 • Niacinamidi: Një përbërës aktiv qetësues që ndihmon në qetësimin e ndjesive të kruajtjes dhe rivendosjen e barrierës lipidike në lëkurë. I përshtatshëm për lëkurën atopike të prirur ndaj ekzemës.
 • Gjalpi Shea: Një përbërës kyç në të gjitha formulat e linjes Lipikar, është i njohur për aftësinë e tij për të rivendosur shtresën hidrolipidike të lëkurës me lipide të ngjashme me ato të lëkurës.
 • Aqua Posae Filiformis: Një përbërës ekskluziv i patentuar që vepron mbi faktorët përgjegjës për lëkurën jashtëzakonisht të thatë dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit hidrik të lëkurës.

Rezultatet e Studimit kozmeto-klinik:

 • 10 minuta pas dushit, tharja e lëkurës reduktohet me -46%
 • Zbutja e lëkurës përmirësohet me +38%
 • Butësia e lëkurës përmirësohet me +37%

Udhëzime mbi përdorimin

Dushi: Aplikojeni në lëkurë të lagur. Masazhojeni butësisht dhe shpëlajeni. Thajeni butësisht.
Banjë: Shtoni 5 pompa në ujin e banjës dhe përzieni mirë.
Vlefshmëria pas hapjes: 6 muaj

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

400ml

AQUA / WATER, SORBITOL, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCAMIDE MEA, COCO-BETAINE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, CITRIC ACID, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, NIACINAMIDE, PARFUM / FRAGRANCE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES, PPG-5-CETETH-20, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Lipikar Cleansing Oil AP+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART