Zbritje

La Roche Posay – Lipikar Balsam për lëkura të thata

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,370 Lekë.Current price is: 2,696 Lekë.

Balsam për lëkura të thata dhe atopike

Dy formate: 200 dhe 400ml

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Lipikar Balsam për lëkura të thata

Lipikar Baume AP +  siguron efikasitet të veprimit të trefishtë. Qetësim i menjëhershëm nga ndjesia e kruajtes dhe skuqjes për lëkurën e thatë.

Hidratues dhe qetësues për lëkurën e thatë që ka ndjesi kruarje, i përshtatshëm për të gjithë familjen, përfshirë foshnjat nga 3 muajsh, gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në lëkurën e prirur për ekzemë.

Siguron hidratim deri në 48 orë, në mënyrë që ndjesitë e kruajtjes të shkaktuara nga lëkura e thatë të zvogëlohen për një rehati afatgjatë.
Formula e re AP +  rikthen funksionin e barrierës së lëkurës, duke zvogëluar frekuencën e skuqjes së lëkurës së thatë dhe ndihmon në ribalancimin e mikrobiomës së lëkurës.

Teknologji e re ekskluzive AP + në një formulë që kombinon ujë termal anti-irritues nga La Roche-Posay, Niacinamide, 8% glicerinë dhe 20% Shea Butter kjo formulë qetëson intensivisht lëkurën dhe rikthen barrierat e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Lipikar Baume në të gjithë trupin, fytyrën dhe duart në lëkurë të pastër mëngjes dhe mbrëmje. Masazhoni butësisht kremin në lëkurë derisa të absorbohet.

Informacion Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë, Tubet

Sasia

200ml, 400ml

AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERIN, DIMETHICONE, NIACINAMIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS OLEIFERA OIL / RAPESEED SEED OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX, PARAFFIN, SORBITAN TRISTEARATE, DIMETHICONOL, MANNOSE, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL GLYCINE, VITREOSCILLA FERMENT, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, SODIUM BENZOATE

Pështypjet mbi produktin
 • 4.5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për La Roche Posay – Lipikar Balsam për lëkura të thata
 • Klajdi C. (blerës i verifikuar)

  Kam pak qe po e perdor por duket se po vepron ndaj dermatitit. Ka formule te pasur por qe perthithet mire nga lekura.

 • Suada C.

  Eshte formula me e mire per lekure atopike,riparues i perkryer per lekure te acaruar nga i ftohti ose ekzema.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART