La Roche Posay – Hydreane BB

Përkujdesje hidratuese e cila i jep njëtrajtshmëri ngjyrës së fytyrës.

2 nuanca: [1] Light, [2] Medium

This product is currently out of stock and unavailable.

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje e njëtrajtshme zbutëse, e pasur me ujë termal.

Për femra të cilat duan jo vetëm një përkujdesje hidratuese por edhe një fytyrë të freskët. E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, përfshirë këtu edhe lëkurat e ndjeshme. Gjendet në dy nuanca.

Hydreane BB Cream me një përbërje perfekte të butë dhe jo ngjitëse, zbut dhe mbron lëkurën. Lëkura është e butë dhe e njëtrajtshme.

– BB Cream i pasur me ujë termal La Roche Posay
– BB është i përbërë me pigmente minerale duke i dhënë kështu njëtrajtshmëri natyrale fytyrës.
– Përmban SPF 20 dhe mbrojtje UVA  duke minimizuar efekete e forta të rrezeve UV.

Informacion Shtesë

Firma

La Roche Posay

Linja

Hydreane

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

20

Nuanca

[1] Light, [2] Medium

AQUA / WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, OCTOCRYLENE, ISODECYL NEOPENTANOATE, ALCOHOL DENAT., BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, TRIETHANOLAMINE, ZEA MAYS OIL / CORN OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL, PASSIFLORA EDULIS OIL / PASSIFLORA EDULIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, STEARIC ACID, ARGILLA / MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, PALMITIC ACID, SILICA, BENZYL BENZOATE, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM / FRAGRANCE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ACRYLATES COPOLYMER, DISODIUM EDTA, CETYL ALCOHOL, BHT, ORYZA SATIVA BRAN OIL / RICE BRAN OIL, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Hydreane BB”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART