- 15%

La Roche Posay – Hyalu B5 Serum Anti-Age Set

4,675 Lekë

Me blerjen e serumit La Roche Posay – Hyalu B5 Serum Serum (30ml) përfitoni falas:

 • La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum (10ml)
 • La Roche Posay – Anthelios Age Correct (SPF 50) (3ml)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Hyalu B5 Serum Anti-Age Set

La Roche Posay – Hyalu B5 Serum (30ml)
La Roche-Posay Hyalu B5 Serum është një xhel i freskët hidratues i rekomanduar për rrudhat, humbjen e volumit dhe elasticitetit, lëkurë të lodhur. Ripërtërin dhe riparon lëkurën. Formula unike rigjeneruese kombinon dy tipe të acididt hialuronik të pastër, vitaminën B5 dhe madecassoside, të cilat ripërtërijnë, riparojnë dhe mundësojnë rigjenerimin e lëkurës.

Menjëherë lëkura është më e butë dhe e freskët. Rrudhat dhe vijat e holla janë dukshem më të reduktuara.

E përshtatshme për lëkura të ndjeshme. E testuar dermatologjiksht dhe oftalmologjikisht. Pa paraben. Pa vajra minerale. Jo komedogjenike.

La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum (10ml)

Pure Vitamin C 10 parandalon dhe ndihmon në korrigjimin e pamjes së rrudhave, edhe për lëkurat më të ndjeshme. Menjëherë, lëkura është më e butë, më e hidratuar dhe rrezaton. Rrudhat dhe vijat e holla reduktohen, tekstura dhe toni i lëkurës janë më uniforme. Lëkura rifiton shkëlqimin e saj. Ky serum kombinon vitaminën C 10%, acid salicilik dhe neurosensinë për efiktivitet optimal, i përshtatshëm dhe për lëkura të ndjeshme.

Produkt i testuar dermatologjikisht. Jo komedogjenik, pa paraben.

La Roche Posay – Anthelios Age Correct (SPF 50) (3ml)
La Roche-Posay Anthelios Age Correct Daily Care SPF 50 është një kujdes për fytyrën që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës dhe korrigjimin e shenjave të plakjes të shkaktuara nga ekspozimi ditor UV, falë fotokorrektimit. Vepron në zvogëlimin e rrudhave dhe korrigjimin e njollave të errëta.

Falë Cellox-B3 TECH Kompleksi ditor i mbrojtjes (Mexoryl XL + Vitamina B3 & E + uji termal nga La Roche-Posay), ai ofron një veprim të trefishtë:

Mbrojtje e lartë: UVB / UVA.
Kufizon ngjitjen e grimcave të ndotjes në lëkurë.
Parandalon stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe. Përbërësit e tij aktivë korrigjues (Acid i fragmentuar hialuronik + Phe-resorcinol + Niacinamide) plotësojnë formulën për efektivitetin kundër plakjes. Tekstura jo vajore lë një përfundim të mëndafshtë dhe lëkurë të hidratuar.

Udhëzime mbi përdorimin

La Roche Posay – Hyalu B5 Serum
Aplikojeni në mëngjes dhe darkë, në fytyrë, qafë dhe dekolte. E përshtatshme për personat që janë alergjikë ndaj Nikelit.

La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum
Aplikoni 3-4 pika në fytyrë në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të pastër. Mund ta perdorni vetëm ose poshtë kremit tuaj. Rekomandohet të mbroni me kujdes lëkurën ndaj diellit. Shmangni zonën rreth syve.

La Roche Posay – Anthelios Age Correct(SPF 50)
Aplikoni në mënyrë uniforme në të gjithë fytyrën tuaj.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore, Flakon me pompë

Sasia

3ml, 10ml, 30ml

La Roche Posay – Hyalu B5 Serum

AQUA / WATER GLYCERIN ALCOHOL DENAT PROPYLENE GLYCOL PANTHENOL PENTYLENE GLYCOL DIMETHICONE PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 GLYCERYL ISOSTEARATE MADECASSOSIDE SODIUM HYALURONATE AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE DISODIUM EDTA HYDROLYZED HYALURONIC ACID CAPRYLYL GLYCOL CITRIC ACID XANTHAN GUM BUTYLENE GLYCOL TOCOPHEROL PHENOXYETHANOL PARFUM /FRAGRANCE

La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum

Aqua / Water / Eau, Ascorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Potassium Hydroxide, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-11, Di M E T H I C O N E, P Rop Y L E N E G Ly Col, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, C13-14 Isoparaffin, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Adenosine, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, P O L Ox Ame R 3 3 8, S A L I C Y L I C A C I D, Polyacrylamide, Toluene Sulfonic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Bht, Laureth-7, Parfum / Fragrance

La Roche Posay – Anthelios Age Correct (SPF 50)

Aqua/Water/Eau, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Silica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Drometrizole Trisiloxane, PEG-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Tocopherol, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Parfum / Fragrance.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Hyalu B5 Serum Anti-Age Set”

LART