- 20%

La Roche Posay – Hyalu B5 Aquagel (SPF 30)

3,840 Lekë

Një hidratues i lehtë që rimbush lëkurën me hidratim dhe ndihmon në reduktimin e shfaqjes së shenjave të dukshme të plakjes.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay  Hyalu B5 Aquagel (SPF 30)

La Roche Posay Hyalu B5 Aquagel SPF30  është një xhel hidratues kundër plakjes me acid hialuronik dhe faktor mbrojtës nga dielli. Është krijuar posaçërisht për adultë me lëkurë të ndjeshme. Ky trajtim vepron në shenjat e fotoplakjes të shkaktuara nga agresionet e jashtme (rrezet UVB & UVA dhe ndotja), në humbjen e volumit dhe elasticitetit dhe në një lëkurë të zbehtë dhe të lodhur. Kombinimi i tij unik i acidit hialuronik të pastër dhe vitaminës B5 vepron për të mbushur lëkurën dhe për të riparuar barierën e lëkurës:

 • Plotëson lëkurën: acidi hialuronik është molekula referente kundër plakjes, efektive në hidratimin dhe mbushjen e lëkurës.
 • Riparon barrierën e lëkurës: vitamina B5 është e njohur për vetitë e saj qetësuese dhe riparuese në lëkurë. Stimulon rigjenerimin dhe rezistencën e lëkurës.
 • Mbron nga agresionet e jashtme: kombinimi i një sistemi filtrimi dhe një kompleksi të përqendruar antioksidues (vitamina E + ujë termal i burimit La Roche-Posay) siguron mbrojtje efektive kundër agresioneve të jashtme (rrezet UVB & UVA dhe ndotja).
 • Lëkura mbrohet, rihidratohet intensivisht dhe barriera e saj riparohet.
 • Ditë pas dite, lëkura është dukshëm më e lëmuar, më e shëndetshme dhe më rrezatuese, me një pamje të njëtrajtshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në lëkurë të pastër dhe të thatë. Është një bazë e shkëlqyer për make-up. Për efektivitet të plotë, përdorni serumin Hyalu B5 para kremit.

E përqendruar në antioksidantë, kjo formulë mund të ndryshojë ngjyrën me kalimin e kohës. Kjo nuk e ndryshon tolerancën ose efektivitetin e saj.Shmangni ekspozimin ndaj nxehtësisë dhe dritës

Firma

La Roche Posay

Mosha

20+

Forma

Tubet me pompë

Sasia

50ml

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Octocrylene, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol, Denat., Dimethicone, Pentylene Glycol, Drometrizole Trisiloxane, Dibutyl Lauroyl, Glutamide, Ethylhexyl Triazone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate VP/Copolymer, Caprylyl Glycol, CI 42090/Blue 1, Dextrin Palmitate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, Phenoxyethanol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Sodium Hyaluronate, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Hyalu B5 Aquagel (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART