- 15%

La Roche Posay – Effaclar Rutina set

3,830 Lekë

SET PROMOCIONAL | Effaclar Gel 200ml + Effaclar duo 40ml

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Effaclar Duo+ (40 ml)

Zgjidhja e duhur për përkujdesjen e lëkurës me imperfeksione, lëkurës me tendencë akneike.

La Roche-Posay Effaclar Duo është një kujdes i plotë me një teksturë xhel-krem që kombinon disa përbërës aktivë për të vepruar në shenjat kryesore të lëkurës me papërsosmëri:

 • PROCERAD: shenja anti-ekskluzive të ceramidit të patentuar që veprojnë në rrjedhën e sipërme për të parandaluar shenjat e kuqe ose kafe.
 • MANOZA: promovon korrigjimin e papërsosmërive.
 • APF: ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit kutan të lëkurave me papërsosmëri.

Këta përbërës shoqërohen me ujin termik të La Roche-Posay qetësues dhe anti-irritues për të zvogëluar skuqjen.


Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje, pas larjes me Effaclar Mousse Gel.  Shmangni zonën rreth syve.  Aplikojeni përpara makijazhit. Mund të përdoret vetëm ose i shoqëruar me një hidratues.

 

La Roche Posay – Effaclar Gel (200 ml)

Xhel shkumues pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.Për femra dhe meshkuj të cilët kanë lëkurë normale mikse, dhe të prirur për akne. Xheli  pastrues La Roche-Posay Effaclar pastron butësisht lëkurën falë bazës së tij të larjes pa sapun me tolerancë të lartë dhe pa ngjyra. Pastron epidermën dhe bashkon Zinkun me Glikacilin për të eliminiminuar sasinë e tepërt të sebumit.Përmban Ujë Termal La Roche Posay. Mund të përdoret gjithashtu si larës trupi.

Pa paraben.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje. Lagni duart, pastaj merrni një sasi te vogël xheli dhe shpëlajeni fytyrën. Aplikojeni në fytyrë, duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni mirë me ujë.

 

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml, 200ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Effaclar Rutina set”

La Roche Posay – Effaclar DUO+

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, NIACINAMIDE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, SILICA, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ZINC PCA, GLYCERYL STEARATE SE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTYL MYRISTATE, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL

La Roche Posay – Effaclar Gel

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-8, Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance).

LART