- 20%

La Roche Posay – Effaclar H, krem hidratues

(4 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,350 Lekë.Current price is: 2,680 Lekë.

NEW | Formulë dhe paketim i përmirësuar!

Trajtim për lëkurë të thatë dhe të dobësuara nga trajtimet kundër akneve.

Rezultati: Lëkura është e hidratuar intensivisht. Gjen një komoditet të qëndrueshëm.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar H, krem hidratues

Trajtim hidratues qetësues multifunksional.

Trajtim i përditshëm qetësues multi-funksional për thatë dhe të dobësuar nga trajtimet të cilat thajnë lëkurën. Përbërje e re ultra –light, jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse në gjëndje të kompesojë efektet e dukshme ose që perceptohen nga trajtimet të cilat thajnë lëkurën.Kështu, rikthen komoditetin dhe fleksibilitetin. Formuluar me ujin Termik të La Roche-Posay dhe Bisabolol  lehtëson irritimet dhe skuqjet.

Inovacioni i quajtur Aqua Posae Filiformis, është një prebiotik unik i La Roche-Posay, që rrjedh nga biomasa, për një formulim qetësuese dhe rigjeneruese në pH fiziologjik.

Mp-Lipide gjeneratë e re lipidesh për rindërtimin e barrierave kutane , në kombinim me Niacinamide qetësuese.

 • Tolerancë e testuar në lëkurat me tendencë akneike.
 • Jo komedogjenike.
 • Testuar klinikisht, në kombinim me trajtimet të cilat thajne lëkurën.
 • Testuar për Nikel – përqëndrimi i Nikelit është në prag të reaksioneve alergjike në subjektet alergjike.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në darkë në lëkurë të thatë dhe të pastër. Shmangni zonën rreth syve.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua, Squalane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii / Shea Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bisabolol, TEA-Carbomer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium EDTA, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Citric Acid, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar H, krem hidratues
 • Alesia B. (blerës i verifikuar)

  Ky krem eshte super hidratues , ta le lekuren e butë dhe qendron super si baze poshte makeupit. Eshte shum i mire per lekura akneike , bashke me laresin Effeclar Gel fytyra ime akneike u permiresua dhe u mbajt nen kontroll.

 • Iljada B.

  Kur perdir acide per nje koh te gjate eshte perfekt

 • kamela b. (blerës i verifikuar)

  Nje krem shume i mire per ftyrat me akne,e thith lekura shume mire dhe shpejt ??

 • Jona D. (blerës i verifikuar)

  Shume hidratues dhe me nje arome te lehte qe nuk te bezdis. E kam perdorur per te qetesuar lekuren akneike gjate periudhes se trajtimit te tyre

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART