- 20%

La Roche Posay – Effaclar H, krem larës

(8 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,700 Lekë.Current price is: 2,160 Lekë.

NEW | Formulë dhe paketim i përmirësuar!

Krem larës hidratues për lëkurat e dehidratuara nga trajtime të ndryshme.

“Effaclar H Cleansing Cream”

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar H Iso – Biome, krem larës

Effaclar H krem larës pastron butë në thellësi lëkurat e yndyrshme që janë të dehidratuara nga trajtimet anti-akneike.
Ky krem larës lejon pastrimin dhe purifikimin e lëkurës me butësi duke rivendosur qetësinë e saj.  Kremi pastron, pastron, zbut dhe ndihmon në hidratimin e lëkurës. Redukton efektet anësore të trajtimeve dehidratuese ose ndjenjën e shtrëngimit të lëkurës. Ruan funksionet e barrierës së lëkurës. Inovacioni i quajtur Aqua Posae Filiformis, është një prebiotik unik i La Roche-Posay, që rrjedh nga biomasa, për një formulim qetësuese në pH fiziologjik.

 • Jo komedogjenik.
 • Pa paraben.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni një sasi të vogël të produktit shoqëruar me ujë në pëllëmbën e dorës. Vendoseni në fytyrën tuaj të lagur, duke lëvizur nga qendra në skaje. Shpëlajeni tërësisht dhe thajeni pa e fërkuar.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-betaine, Polysorbate 20, Citric Acid, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Niacinamide, Bixa Orellana Seed Extract, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Cocamide Mea, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Mannose, Disodium Edta, Vitreoscilla Ferment, Maltodextrin, Polyquaternium-11, Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, Parfum/Fragrance (f.i.l. B275139/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 4.75
  vlerësime
 • 5 Yje
  75%
  4 Yje
  25%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
8 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar H, krem larës
 • Fabiana H. (blerës i verifikuar)

  I pershtatshem per fytyrat gjate trajtimeve dermatologjike qe sjellin tharje te lekures. E mban ate te bute.

 • Alesia C. (blerës i verifikuar)

  SI krem lares i linjes effaclar per fytyra te yndyrshme eshte i bute dhe ben efektin pastrues, por per lekura edhe te ndjeshme si e imja kerkon hidratim direkt mbas larjes qe mos te thahet.

 • Lashi T. (blerës i verifikuar)

  Jam shume e kenaqur nga rezultati

 • Rexhina H. (blerës i verifikuar)

  Eshte shum i mire si lares pastron cdo papasterti dhe e le lekuren e te bute e plot jete. Mbi te gjitha zgjat shume mjafton nje pompe per te lare te gjithe fytyren . jam shum e kenaqur me rezultatet dhe cmimin.

 • MEGI E. (blerës i verifikuar)

  Laresi perfekt per lekura te yndyrshme. Nuk te le ate ndjesine e terheqjes ne lekure, sic mund ta lene lares te tjere.

 • . (blerës i verifikuar)

  Kam vetem pak dite qe e perdor , ma le fytyren shum te bute dhe nuk ma than lekuren ?

 • Iljada B.

  Super i mire per stine te ftohte

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART