Zbritje

La Roche Posay – Effaclar Duo+ Unifiant

(1 përshtypje mbi produktin)

2,368 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Effaclar Duo+ Unifiant

Përkujdesje për lëkurat e yndyrshme me tendencë akne për femra dhe meshkuj.

Ky krem me ngjyrë pastron poret, korrigjon imperfeksionet duke matifikuar dhe unifikuar lëkurën. Ajo zbeh imperfeksionet dhe shenjat e kuqe duke përmiresuar menjëherë pamjen e lëkurës.

Pas disa ditëve përdorim, imperfeksionet reduktohen dhe pas disa javëve, poret pastrohen, tekstura e lëkurës përmirësohet, shkëlqimi është i kontrolluar.

 • E përshtatshme për lëkurë të ndjeshme. E testuar nën kontroll dermatologjik.
 • E formuluar pa paraben. Jo komedogjenike.

Përmban:

 • Piroctone olamine: lufton kundër shtimit të baktereve
 • LHA dhe acid salicilik: bën mikro-eksfolim pa irrituar
 • Niacinamide: përbërës aktiv që zbut dhe redukton të skuqurën
 • Procerad: mbron kundër shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe
 • Mannose: stimulon rigjenerimin e lëkurës
 • APF: balancon lëkurën
 • Zink PCA: redukton prodhimin e yndyrës
 • Pigmente minerale 100% të pastra: japin një mbulim natyral duke mos bllokuar poret

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në të gjithë fytyrën, pasi e keni pastruar.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

La Roche Posay

Linja

Effaclar

Mosha

20+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Nuanca

Light, Medium

Aqua/Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, T-Butyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Oleic Acid, Salicylic Acid, Silica Silylate, Poloxamer 338, Nylon-12, Polysorbate 80, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Isohexadecane, 2-Oleamido-1, 3-Octanediol, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Parfum/Fragrance, Sorbitan Oleate, Disodium Edta, Potassium Cetyl Phosphate, Bht, Glyceryl Stearate SE, [+/- May contain CI77891/TItanium Dioxide, CI77491, CI77492, CI77499/Iron Oxides, Mica). (Code F.I.L : B184641/1).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për La Roche Posay – Effaclar Duo+ Unifiant
 • Florinda J. (blerës i verifikuar)

  Pershendetje! Jua sugjeroj kete krem te gjithe atyre qe kane lekure te yndyrshme me tendence akne sepse perpos qe kuron lekuren ka edhe nje tonalitet te lehte ne lekure. Nuk i bllokon poret dhe eshte shume efektiv. Jam e kenaqur me perdorimin e ketij produkti dhe te te gjithe linjes.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART