- 20%

La Roche Posay – Cicaplast Gel B5

1,640 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Cicaplast Gel B5

Ky xhel pro-rikuperues qetëson, mbron dhe riparon lëkurën e brishtë. Redukton diskomfortin, kruajtjen si dhe ndryshimet epidermale si irritimet e lëkurës dhe njolla të thata pas procedurave dermatologjike. Ky produkt është zhvilluar bashkë me dermatologë dhe kirurgë. Cicaplast Gel B5 përshpejton riparimin e barrierës së lëkurës dhe kontrollon prodhimin e kolagjenit duke përdorur një formulë të fuqishme që përfshin:

 • 5% Vitaminë B5 – i njohur gjithashtu si Panthenol, i cili njihet për vetitë e tij shëruese dhe riparuese
 • Madecassoside – forcon lëkurën dhe redukton ndjesinë e kruajtjes
 • Bakër + Zink + Magnez – ofrojnë përfitime anti-bakteriale
 • Acidi Hyaluronik – hidraton dhe mbush lëkurën

I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër duke e masazhuar. Mos e aplikoni direkt në lëkurën të dëmtuar. Shmangni zonën e konturit të syve.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Panthenol: Also known as Vitamin B5, repairs and protects skin barrier function
Hyaluronic Acid: Retains 1000X its weight in water to replump the skin
Madecassoside: Reduces inflammation and itchiness
Copper Gluconate: Helps soothe dry skin
Zinc Gluconate: Helps soothe dry skin
Manganese Gluconate: It soothes the skin and neutralises free radicals to help prevent oxidative damage

Fragrance-free

AQUA / WATER • GLYCERIN • DIMETHICONE • PANTHENOL • PENTYLENE GLYCOL • C30-45 ALKYL DIMETHICONE • POLYBUTENE • SODIUM CITRATE • PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE • ZINC GLUCONATE • MADECASSOSIDE • DIMETHICONOL • MANGANESE GLUCONATE • SODIUM HYALURONATE • COPPER GLUCONATE • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • POLYSORBATE 20 • TOCOPHEROL

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Cicaplast Gel B5”

LART