- 20%

La Roche Posay – Cicaplast B5 Serum

4,552 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay  Cicaplast B5 Serum

Serum për fytyrën ultra riparues, ultrahidratues, i provuar klinikisht ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës në vetëm 1 orë. Formula ekskluzive me efekt “barriere” formon një shtresë të hollë në lëkurë për të ndihmuar në mbrojtjen nga agresorët e jashtëm dhe për të nxitur rikuperimin më të mirë të lëkurës.

Cicaplast Serum B5 ndihmon në njësimin e tonit të lëkurës dhe përsosjen e strukturës së lëkurës për një pamje të shëndetshme.

I formuluar posaçërisht për lëkurën e dehidratuar, të irrituar, dhe pa shkëlqim.

I përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme ndaj agresorëve të përditshëm, si era, temperaturat ekstreme, ndotja, mbajtja e maskave, gjithashtu edhe për trajtime dermatologjike.

Përbërësit aktivë: I pasur me një përqendrim të lartë të vitaminës B5 (10%), formula ndihmon në rritjen e hidratimit dhe reduktimin e humbjes së ujit trans-epidermal, për të përforcuar barrierën e lëkurës dhe për të mbrojtur lëkurën nga agresorët e mëtejshëm.

Formulë minimaliste hipoalergjike: Formula e butë minimaliste, pa aromë është projektuar posaçërisht për lëkurën e dehidratuar, të irrituar dhe të ndjeshme. E testuar dhe ri-testuar për efikasitetin e saj, formula është hipoalergjike dhe e përshtatshme për t’u përdorur në të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

 • Formulë ultra hidratuese, ultra riparuese.
 • Hidraton lëkurën dhe ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës në 1 orë
 • Lëkura ndihet e mbrojtur nga thatësia dhe acarimet e mëtejshme.
 • Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme, jo ngjitëse.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni 1-2 pika në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë në fytyrën e sapo pastruar dhe para kremit hidratues.

Aplikojeni butësisht në fytyrë dhe qafë derisa serumi të përthithet plotësisht.

Prisni të paktën një minut përpara se të aplikoni produkte të tjera për kujdesin e lëkurës.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

AQUA / WATER / EAU • PANTHENOL • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT. • DIMETHICONE • HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID • PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • SODIUM HYALURONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • CAPRYLYL GLYCOL • VITREOSCILLA FERMENT • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • OCTYLDODECANOL • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL (F.I.L. N284948/1)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Cicaplast B5 Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART