- 20%

La Roche Posay – Anthelios XL Xhel-Krem Mat (SPF 50+)

(9 përshtypje mbi produktin)

2,320 Lekë

(Anthelios XL Dry touch Anti-shine gel-cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios XL Xhel-Krem Mat (SPF 50+)

Anthelios Xhel-Krem Mat siguron spektër të gjerë mbrojtje shumë të lartë UVA/UVB falë sistemit Mexoplex® i kombinuar me ujin termal La Roche Posay, me veti qetësuese dhe anti-oksidante.
Teksturë e thatë në prekje: falë teknologjisë IRLICIUM TM. Ideale për lëkurën e yndyrshme, të prirur ndaj akneve, dhe gjithashtu matifikon lëkurën. Ideale për lëkura mikse në të yndyrshme, lëkurat e ndjeshme, intolerante dhe me tendencë për alergji ndaj diellit.

 • Teksturë jo e yndyrshme
 • Jo komedogjene

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni produktin si hapin e fundit të rutinës tuaj së kujdesit të lëkurës. I përshtatshëm për bazë para vendosjes së make up-it. Aplikojeni 20 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni sërish cdo dy orë.

Firma

La Roche Posay

Linja

Anthelios

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Përbërësit

Aqua / Water, Homosalate, Silica, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Perlite, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, P-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 4.7
  vlerësime
 • 5 Yje
  70%
  4 Yje
  20%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
9 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios XL Xhel-Krem Mat (SPF 50+)
 • (blerës i verifikuar)

  Mbrojtes i pershtatshem per fytyrat e yndyrshme. I lehte ne perhapje

 • Eshte nder kremrat solare me te mire qe kam perdorur ne kaq vite, nuk e le fytyren te bardhe si shumica e kremrave solare, perhapet shume lehte .

 • Fantastik!!!!

 • (blerës i verifikuar)

  Kremi me i mire i diellit qe kam perdorur deri tani. Perhapet sh lehte edhe e le lekuren shume te bute pa e bere ate te yndyrshme.

 • (blerës i verifikuar)

  Qendron shkelqyshem ne fytyre! :)

 • (blerës i verifikuar)

  The best ever

 • Perhapet leht

 • Veshtire te gjendet tjeter krem dielli me filtra fizike qe ta konkuroje. Perhapet shume lehte, nuk eshte aspak i yndyrshem dhe nuk le shtrese te bardhe ne lekure. E super rekomandoj per lekurat e yndyrshme dhe akneike.

 • (blerës i verifikuar)

  Ky eshte fantastik,super i mire.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART