- 20%

La Roche Posay – Anthelios XL SPF 50+ Tinted Fluid Ultra-light

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Fluid për lëkura të yndyrshme me ngjyrë (spf 50+)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

ANTHELIOS XL SPF 50+ TINTED FLUID ULTRA- LIGHT

Pa aromё. Pa paraben. Jo komedogjenik. Shumё rezistent ndaj ujit.

Pa paraben. Jo komedogjenik. Rezistent ndaj ujit. Mbrojtje e fytyrёs shumё e lartё me efekt pudёr. ULTRA UVA [ PPD 34 ].

Pёr lёkurё sensitive e prirur ndaj intolerancёs, njohur ndryshe si alergjitё ndaj dielllit.

Parandalon pigmentimin nga dielli [ shtatzanitё , photosensitiazation ….]

Mbrojtje e lartё ,e plotё ndaj rrezeve UVA /UVB. Mbrojtja optimale me SPF 50 ёshtё e pёrforcuar kundrejt rrezeve UVA.[  mё i saktё ose rreptё se rekomandimet Europiane nё pёrkujdesjet  ndaj diellit ] falё patentёs sё sistemit filtrues Mexoplex kombinuar me ujin termal LA ROCHE POSAY, zbutёs dhe anti – oksidant.

Rezistent ndaj ujit

PЁRDORIMI

Dermatologjikisht i testuar. Pa aromё, pa paraben, jo – komedogjenik.

Aplikojeni produktin pёrpara ekspozimit ndaj diellit. Ri – aplikojeni shpesh herё dhe butёsisht pёr tё ruajtur mbrojtjen sidomos pas notit, pёrthithjes ose fshirjes. Pёr pёrdorim tё jashtёm.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

50ml

SPF

50+

AQUA / WATER, ISODODECANE, ISONONYL ISONONANOATE, ALCOHOL DENAT., CYCLOHEXASILOXANE, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE, ISOCETYL STEARATE, GLYCERIN, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PROPYLENE GLYCOL, SILICA, CASSIA ALATA LEAF EXTRACT, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, DISODIUM EDTA, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, DODECENE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, ISOSTEARYL ALCOHOL, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, MALTODEXTRIN, PHENOXYETHANOL, POLOXAMER 407, POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Anthelios XL SPF 50+ Tinted Fluid Ultra-light”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART