- 20%

La Roche Posay -Anthelios xhel-krem mbrojtës ndaj diellit për lëkura me tendencë për akne (SPF 50+)

(8 përshtypje mbi produktin)

2,400 Lekë

(Anthelios Anti-Imperfections Gel-Cream SPF50+)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Anthelios Anti-Imperfections Corrective Gel-Cream SPF 50+ është një produkt dermatologjik mbrojtës ndaj diellit i pasur me Acid Salicilik dhe Niacinamide. Formula ofron një spektër shumë të lartë mbrojtës (UVA-PF 21, UVB, Infrared-A dhe dëmtimin nga ndotja) për lëkurat me tendencë për akne, të rrezikuara për njolla dhe për akne pas dielli.

Kontroll i shkëlqimit. Shumë rezistent ndaj ujit. Jo komedogjenik.

Përmban

 • XL-Protect™ ofron mbrojtje shume te larte, te rrezeve UVA/UVB.
 • Teknologjia Airlicium™ me mikro-grimca matifikuese përthithin yndyrën menjëherë
 • I pasur me Acid Salicilik dhe Niacinamide, formula vepron në imperfeksionet ekzistuese dhe ndihmon në parandalimin e shenjave nga rrezet UV.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

 

Firma

La Roche Posay

Linja

Anthelios

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua / Water, Homosalate, Silica, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Glycerin, Pentylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Styrene/Acrylates Copolymer, Tocopherol, Potassium Cetyl Phosphate, Perlite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, p-Anisic Acid, PEG-8 Laurate, Salicylic Acid, Silica Silylate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Titanium Dioxide, [Nano] / Titanium Dioxide, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Zinc PCA (Code F.I.L.: C223573/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  45%
  4 Yje
  9%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  18%
  1 Yll
  0%
8 përshtypje për La Roche Posay -Anthelios xhel-krem mbrojtës ndaj diellit për lëkura me tendencë për akne (SPF 50+)
 • Kejsi S.

  Eshte shume i mire!
  Kush ka lekure me tendence akneike(dhe jo vetem) ndihet shume komod me kete krem te La Roche Posay.
  Lekura qendron e hidratuar, kremi perthithet menjehere duke e lene lekuren te hidratuar. Gjithashtu e mbron nga agjentet atmosferike te jashtem.
  P.s E rekomandoj plotesisht.

 • Donatela T. (blerës i verifikuar)

  Per lekure me tendenc akneike eshte super, kam kohe qe e perdor, rri shume mire dhe ne fund te dites ska asnje akne ..

 • Fabiana H. (blerës i verifikuar)

  Eshte shume i lehte ne perhapje dhe ka konsistence perfekte. Ta le fytyren te bute dhe te hidratuar me nje efekt smooth. Eshte kremi me i mire i diellit qe kam perdorur , sepse nuk ma irriton aspak lekuren pas perdorimit. Arome pothuaj nuk ka fare dhe nuk te jep ndjesine e ngjitjes sic ndodh me kremrat e tjere te diellit.
  E rekomandoj per te gjitha ato qe kane fytyra me tendence akneike .

 • Albora I. (blerës i verifikuar)

  Përhapet mirë, por është pak i trash dhe ngjit, që do të thotë të bllokon poret. Pasi e perdora për një javë rregullisht mu rrishfaqën disa akne. Për mua nuk ka funksionuar!

 • Emiliana J. (blerës i verifikuar)

  e rekomandoj

 • Kejsi S.

  Jo nuk ngjit si produkt.
  Mua personalisht me le nje lekure te shendetshme me pak shkelqim dhe unifikohet menjehere. Aknet mi qeteson duke qene se ka acid salicilik. Pervec eksperiences sime, kam pare dhe mjaft review te mira ne lidhje me kete produkt. ?

 • .

  Per mua ky krem ka qene nje zhgenjim! Prisja shume me shume nga LRP! Kur e vendos ne fytyre, ato 5 min e para je si ne qiell: WOW! Pastaj, gjate dites, nese e prek me dore sikur edhe rastesisht, ose edhe pa e prekur, fillon krijon njolla te bardha, sikur bie copa-copa, gjithandej rrjepur! Zhgenjim total ne kete aspekt si formule, eshte ok, jokomedogjen, etj etj. Une nuk e rekomandoj.

 • EMANUELA T.

  pershendetje.
  Sikurse personi me siper kam edhe une te njejtin problem me kete krem qe kam mare heren e fundit, gje te cilen nuk e kisha me dy kremrat me pare, po te njejtit.
  Jam perdoruse e rregullt prej 2 vitesh tashme dhe e shoqeroj me fondatinen e dior backstage, kete heren e fundit qe kam blere kremin me ndodh ky fenomen i cuditshem, pasi kam aplikuar kremin LRP dhe vendos fondatinen lekura duket sikur po ripet, ne fakte eshte kremi i djellit qe gjate perhapjes se fondatines del ne formen e rjepjes. shume e cuditshme . nuk di si te veproj, mendoj se mos valle ka qene ndonje seri me probleme dhe sduhet te heq dore nga ky krem i cili vertet nuk shkakton akne eshte super nga kjo pjese.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART