- 20%

La Roche Posay – Anthelios Wet Skin Gel (SPF 50+)

2,800 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios Wet Skin Gel (SPF 50+)

La Roche Posay Anthelios Wet Skin Gel është një xhel kundër diellit që mund të aplikohet si në lëkurë të lagur ashtu edhe në të thatë për t’u mbrojtur nga dëmtimet e rrezatimit diellor. Tekstura e xhelit siguron që mbrojtja nga dielli të jetë shumë e lartë edhe nëse ka djersë ose ujë. Përhapet lehtësisht dhe shpejt, ky xhel nuk lë gjurmë të bardha dhe është perfekt për ata që notojnë shumë ose praktikojnë shumë sporte intensive.

Ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve dhe gjithashtu ​​i përshtatshëm për të gjithë familjen. Teknologjia e saj inovative Wet Skin ofron 4 orë rezistencë ndaj ujit edhe kur aplikohet drejtpërdrejt në lëkurë të lagur. Siguron mbrojtje shumë të lartë UVA/UVB me spektër të gjerë SPF 50+. Teksturë e pastër jo e yndyrshme ose ​​ngjitëse, nuk lë shenja të bardha kur aplikohet në lëkurë, edhe kur është e lagur.

 • Teksturë xheli
 • Aplikohet në mëngjes
 • Mosha e përshtatshme 10 vjeç+
 • Për të gjitha llojet e lëkurës
 • Mbron nga rrezatimi diellor
 • Mund të aplikohet në lëkurë të lagur ose të thatë
 • Formuluar pa parabene

Përmban ujë të burimit termal La Roche-Posay dhe glicerinë për të mbajtur lëkurën të hidratuar. Ky produkt ​​për kujdesin ndaj diellit është gjithashtu i testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.

I përshtatshëm për përdorim nën make-up.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni La Roche-Posay Anthelios Wet Skin Gel në mëngjes në lëkurën e pastër. Riaplikojeni çdo dy orë gjatë ekspozimit në diell, pas notit ose tharjes me peshqir.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

250ml

SPF

50+

Aqua/Water, HOMOSALATE, Drometizole Trisiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylexyl Triazone, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isohexadecane, Alcohol Denat., Propanediol, Dicaprylyl Ether, Styrene/Acrylates Copolymer, Dimethicone, Acrylates/Dimethicone Copolymer, P-Anisic Acid, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Disodium Edta, Glyceryloleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Nylon-12, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Tocopherol, Triethanolamine

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Anthelios Wet Skin Gel (SPF 50+)”

LART