- 20%

La Roche-Posay – Anthelios UV Mune 400 Oil Control Fluid (SPF 50+)

2,400 Lekë

Krem kundër diellit për lekurat e yndyrshme me tendence imperfeksionesh me SPF50+

Përshkrimi i Produktit

La RochePosay Anthelios UV Mune 400 Oil Control Fluid (SPF 50+)

Krem mbrojtë ndaj diellit për lëkurat e yndyrshme me tendencë për imperfeksione me faktor të lartë mbrojtës SPF 50+. Formuluar me filtrin e ri UV Mexoryl 400: Mbron kundër rrezeve të gjata UVA (380-400nm): ato janë të padukshme dhe të dëmshme dhe përfaqësojnë 30% të rrezeve UV që prekin lëkurën tonë gjatë gjithë vitit.

Përfitimet e produktit

 • Teknologji për kontrollin e yndyrës
 • Airlicium™ janë mikro-grimca matifikuese që përthithin menjëherë tepricën e sebumit dhe ndihmojnë në kontrollin e burimeve të shkëlqimit (sebum, djersë, lagështirë), në mënyrë që të ndihmojë në uljen e krijimit të yndyrës në lëkurë ditë pas dite.
 • Shumë rezistenete – mbrojtja UV me rezistencë të provuar ndaj ujit, djersës dhe rërës.
 • Terësisht e padukshme – teksturë e lehtë me një përfundim të padukshëm. Jo e yndyrshme. Nuk lë shenja të bardha në lëkurë.

Përbërësit aktivë

 • Mexoryl 400: Mbron kundër rrezeve ultra të gjata UVA [380-400nm]*: ato janë të padukshme dhe të dëmshme dhe përfaqësojnë 30% të rrezeve UV që prekin lëkurën tonë gjatë gjithë vitit.
 • Airlicium TM: Mikrogrimca matifikuese që përthithin menjëherë tepricën e sebumit dhe ndihmojnë në kontrollin e burimeve të shkëlqimit (sebum, djersë, lagështirë), në mënyrë që të ndihmojnë në uljen e krijimit të yndyrës në lëkurë ditë pas dite.
Rezultatet Kinike: Redukton deri në -11.9% nivelin e sebumit për 28 ditë.

Udhëzim mbi përdorimin

Aplikoni një sasi produkti në madhësinë e një perle në fytyrë dhe qafë. Aplikoni produktin mbrojtës ndaj diellit pak para ekspozimit. Përsëriteni shpesh dhe në të njejtën sasi për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir. Ekspozimi i tepërt në diell është i rrezikshëm. Mos qëndroni shumë gjatë në diell, edhe kur përdorni një produkt mbrojtës nga dielli sepse nuk ju ofron mbrojtje 100%.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Sasia

50ml

SPF

50+

AQUA / WATER ●ALCOHOL DENAT. ●TRIETHYL CITRATE ●DIISOPROPYL SEBACATE ●SILICA ●BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ●ETHYLHEXYL SALICYLATE ●ETHYLHEXYL TRIAZONE ●BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ●GLYCERIN ●PROPANEDIOL ●C12-22 ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER ●C12-15 ALKYL BENZOATE ●SODIUM CITRATE ●METHOXYPROPYLAMINO CYCLOHEXENYLIDENE ETHOXYETHYLCYANOACETATE ●PERLITE ●TOCOPHEROL ●CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ●ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ●BIXA ORELLANA SEED EXTRACT ●CAPRYLYL GLYCOL ●CITRIC ACID ●DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ●DROMETRIZOLE TRISILOXANE ●HYDROXYACETOPHENONE ●HYDROXYETHYLCELLULOSE ●MALTODEXTRIN ●PENTYLENE GLYCOL ●SILICA SILYLATE ●TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ●TRIETHANOLAMINE ●TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE ●ZINC PCA ●PARFUM / FRAGRANCE ●

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche-Posay – Anthelios UV Mune 400 Oil Control Fluid (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART