- 15%

La Roche Posay – Anthelios Ultra Cream (SPF 50+)

(3 përshtypje mbi produktin)

2,550 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios Ultra Cream SPF 50+

Mbrojtje shumë e lartë ndaj diellit UVA/UVB në një formulë hidratuese për lëkura të thata. Mbrojtje ultra e gjatë UVA. E zhvilluar posaçërisht për lëkura të ndjeshme.

Me një filtër të ri ekskluzivMEXORYL400, ndihmon në mbrojtjen nga rrezet UV. Një mbrojtje shumë e lartë që është ultra rezistente: rezistente ndaj ujit, djersës dhe rërës.
Nuk irrition sytë.
Formulë kremi ultra komode.
Krem hidratues. Jo i yndyrshëm. Pa parfum.
Testuar dhe ritestuar për efikasitetin dhe butësinë në lëkurat e ndjeshme.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, të gjitha fototipet. Pa parfum.
* [380 400nm] = UVA e gjatë/ [380 400 nm] =fundi i spektrit që ne e quajmë ultra e gjatë UVA

TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme.
Testuar nën kontroll okulistik tek sytë e ndjeshëm dhe zonën e syve.
Testuar tek mbajtësit e lenteve të kontaktit.
I testuar për alergji.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni produktin pak para ekspozimit në diell. Riaplikoni kremin butësisht dhe shpesh, veçanërisht pas notit ose djersitjes.

Firma

La Roche Posay

Linja

Anthelios

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water, Diisopropyl Sebacate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Propanediol, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Silica, Tocopherol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Acrylates, Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Scutellaria Baicalensis Extract/Scutellaria Baicalensis Root Extract, T-Butyl Alcohol, Terephthalylidene, Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios Ultra Cream (SPF 50+)
 • (blerës i verifikuar)

  Shumë i përshtatshëm për fytyra mixe sepse përthithet shpejt prej lëkurës dhe nuk ngelet si një shtresë yndyrore.

  Been using it for about 3 years now!

 • Deshira E. (blerës i verifikuar)

  I shkelqyer per lekura te thata dhe normale. Nuk le shenja te bardha, jo ngjites dhe perthithet shpejt. Hidraton lekuren dhe jep nje efekt kozmetik te kenaqshem duke mbortur ne menyre adeguate nga dielli. Shum i pershtatshem edhe per zonen rreth syve ku nuk shkakton asnje irritim, djegie ose lotim ne ndryshim nga kremrat e tjere kunder diellit. I tolerueshem edhe nga lekurat e ndjeshme.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  I shkelqyer! Nuk ngel shenje, perthithet shpejt nga lekura. Ideal per lekurat e ndjeshme dhe per ata qe vuajne nga dermatiti.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART