- 20%

La Roche Posay – Anthelios Sun Intolerance Cream (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,400 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Anthelios Sun Intolerance Cream SPF 50+

Projektuar posaçërisht për njerëzit me lëkurë të ndjeshme ndaj diellit, të prirur për intolerancës ndaj UV.

Ofron tolerancë të lartë, mbrojtje ultra të kombinuar me antioksidantë dhe neurosensinë qetësuese për të ushqyer lëkurën dhe për të kufizuar shqetësimet e shkaktuara nga dielli.

Ofron një mbrojtje shumë të lartë, të gjerë dhe fotostabile ndaj UVA/UVB me një SPF optimal prej 50+/PPD39.

Ky krem ​​është jo i yndyrshëm dhe i lehtë për tu aplikuar, pa lënë shenja. Rezistent ndaj ujit.

-Përbërësit aktiv

Mbrojtje jashtëzakonisht e lartë, e gjerë dhe e qëndrueshme ndaj rrezeve UVA/UVB/Infra të kuqe plus neurosensine qetësuese.
Përmban kompleks anti-oksidues duke përfshirë baicalin dhe vitaminë E.
Optimal SPF 50+/PPD39 për të parandaluar reaksionin e lëkurës të shkaktuar nga UV, i kombinuar me ujin e burimit termal La Roche-Posay.

E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

Të gjitha produktet Anthelios kanë një faktor të lartë PPD.
Efikasiteti është vërtetuar nga një dosje me 16 studime klinike të kryera nga dermatologë ekspertë të njohur globalisht.
Formula minimaliste është hipoalergjike dhe jo komedogjene (nuk bllokon poret).

Udhëzime mbi përdorimin

Shkundni mirë para përdorimit. Aplikojeni me bollëk 30 minuta para ekspozimit në diell. Për rezultate më të mira, riaplikoni çdo dy orë, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Firma

La Roche Posay

Linja

Anthelios

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua / Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Styrene/Acrylates Copolymer, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Titanium Dioxide [Nano] / Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Diisopropyl Sebacate, Stearyl Alcohol, Talc, Tocopherol, Nylon-12, Synthetic Wax, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Aluminum Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Steareth-8 Methacrylate Copolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Disodium EDTA, Glyceryl Isostearate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, PEG-8 Laurate, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract, Stearic Acid, T-Butyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Toluene Sulfonic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum (Code F.I.L.: C211243/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios Sun Intolerance Cream (SPF 50+)
 • (blerës i verifikuar)

  Perthithet shume mire ka lekura, ka efekt ndricues, nuk le kaste te bardhe dhe qeteson lekuren.

 • Kamela C. (blerës i verifikuar)

  Jep nje mbulim te lehte dhe teper natyral. Perthithet nga lekura dhe i pershtatet cdo pigmenti ?

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART