Përshkrimi i Produktit

La Roche-Posay – Anthelios Shaka Tinted Fluid

Ofron një mbrojtje shumë të lartë UVA/UVB sidomos në rast të alergjive nga dielli. Ndihmon për të parandaluar stresin oksidativ të gjeneruar nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja. Tepër rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës.

Veçanërisht rekomandohet për lëkurën e ndjeshme ose alergjike nga rrezet e diellit. Ofron një teksturë të lëngshme me përfundim të padukshëm dhe natyral, jo ngjitës dhe jo vajor.

Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkura të ndjeshme dhe reaktive. Testuar nën kontroll oftalmologjik në sy të ndjeshëm. Testuar në përdorues të lenteve të kontaktit.

Mbrojtje shumë e lartë e fytyrës dhe syve nga dielli.

Udhëzim mbi përdorimin

Tundeni mirë para përdorimit. Vendoseni një shtresë të bollshme në të gjithë fytyrën , në lëkurë të pastër dhe të thatë, pas kujdesit ditor, para ekspozimit.

Përsëriteni aplikimin shpesh, veçanërisht pas çdo larjeje, djersitjeje ose fërkimi.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua / Water, Alcohol Denat., Triethyl Citrate, Diisopropyl Sebacate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Bis Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, C12 22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Methoxypropylamino Cyclohexenylidene Ethoxyethylcyanoacetate, Perlite, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Acrylates/C10 30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Ci 77491 / Iron Oxides, Ci 77492 / Iron Oxides, Ci 77499 / Iron Oxides, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyethylcellulose, Sodium Stearoyl Glutamate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Parfum / Fragrance

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche-Posay – Anthelios Shaka Tinted Fluid (SPF 50+)”

LART