La Roche-Posay – Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream (SPF 50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

This product is currently out of stock and unavailable.

Përshkrimi i Produktit

La Roche-Posay – Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream (SPF 50+)

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream SPF50+ është një rutinë kujdesi ndaj diellit që mbron nga fotoplakja e shkaktuar nga ekspozimi në diell dhe ndihmon në korrigjimin e dukshëm të hiperpigmentimit të fytyrës.

Formuluar për lëkurë të ndjeshme, tone të pabarabarta të lëkurës dhe hiperpigmentim. Është i pasuruar me Niacinamide, Procerad & Pigmente Minerale. Kremi njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës dhe parandalon hiperpigmentimin me mbulim të lartë. Falë Cellox-B3 TECH Kompleksi ditor i mbrojtjes (Mexoryl XL + Vitamina B3 & E + Uji Termal nga La Roche-Posay), ai ofron: Mbrojtje shumë të lartë me spektër të gjerë UVB/UVA mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

Hipoalergjik, jo komedogjen.

Testuar nën kontroll dermatologjik për mbrojtjen nga ekspozimi ndaj rrezeve UV dhe zvogëlimin e shfaqjes së pigmentimit, papërsosmërive dhe tonit të pabarabartë të lëkurës.

Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mënyrë të njëtrajtshme në të gjithë fytyrën çdo mëngjes, si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës dhe para grimit; 30 minuta para ekspozimit në diell.

Riaplikojeni shpesh për të ruajtur dhe zgjatur mbrojtjen. Këshillohet të shmangni zonën e syve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50 ml

SPF

50+

Nuanca

[1] Light, [2] Medium

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Propanediol, Caprylic/capric Triglyceride, Ethylhexyl Salicylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide [nano]/Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, CI 77891/Titanium Dioxide, Drometrizole Trisiloxane, Styrene/acrylates Copolymer, Dimethicone, CI 77492/Iron Oxides, Zea Mays Starch/Corn Starch, Propylene Glycol, Synthetic Wax, Diethylhexyl Butamido Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Niacinamide, Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Caprylyl Glycol, CI 77491/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, Citric Acid, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Myristic Acid, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Peg-8 Laurate, Sodium Chloride, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Stearic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për La Roche-Posay – Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream (SPF 50+)
 • .

  Nder produktet qe nuk i ndahem sepse ka dhene zgjidhje per lekuren time me tendence akneike! Pervec kesaj mbron nga dielli 😊

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART