- 20%

La Roche-Posay – Anthelios Oil Correct (SPF 50+)

2,960 Lekë

Krem mbrojdes ndaj diellit me SPF 50+ për lëkura të yndyrshme, me efekt matifikues deri në 12 orë. Minimizon imperfeksionet dhe ndihmon në korrigjimin e poreve të dukshme.

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Anthelios Oil Correct (SPF 50+)

Pas shumë dekadash studimesh, La Roche Posay ka zhvilluar një njohuri të thellë të ndikimeve të shkaktuara nga rrezet UV në lëkurën tuaj, veçanërisht kur lidhen me ndotjen dhe oksidimin, duke shkaktuar dëmtime të padukshme dhe të dukshme si njollat e errëta, rrudhat dhe humbjen e elasticitetit. Më në fund, u  zhvillua një produkt që përveçse mbron lëkurën tuaj, korrigjon gjithashtu gjithë këtë dëmtim ekzistues me rezultate të vërtetuara klinikisht.

Përfitimet e produktit

 • Ofron mbrojtje nga fotoplakja e shkaktuar nga ekspozimi i përditshëm në diell dhe ndihmon në korrigjimin e dukshëm të poreve, duke reduktuar kështu pamjen e papërsosmërive në lëkurën tuaj.
 • Ka një mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve UV dhe stresit oksidativ.
 • Ka efekt matifikues për 12 orë dhe vjen në trajte xhel-kremi, nuk ka përberje vajore duke lejuar kështu lëkurën tuaj të marrë frymë lirisht.
 • Falë fuqizimit të formulës së re nga CELLOX-B3 TECH me Mexoryl XL, ju ofron një mbrojte me spektër të gjerë duke mos lejuar ngjitjen e grimcave të papastertive në lëkurë, mbron nga stresi oksidativ, kufizon dëmtimin qelizor të shkaktuar nga rrezatimet UVB/UVA dhe rrezet infra të kuqe.
 • Përbërësit aktivë si: Acidi Salicilik, Niacinamidet, Zinku, Airlicium, kane efekt korigjues, duke rritur kështu efikasitetin e produktit kundër papërsosmërive.
 • Eleminon deri në 29% imperfeksionet dhe ul deri në 11% prodhimin e sebumit.

Udhëzim mbi përdorimin

 • Krijuar për përdorim të përditshëm.
 • Aplikojeni në lëkurë të pastër në fund të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.
 • Shmangni zonën e syve.
 • Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë.
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua / Water / Eau, Silica, Isopropyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Diisopropyl Adipate, Triethanolamine, Glycerin, Zea Mays Starch / Corn Starch, Diisopropyl Sebacate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Perlite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Ci 15510 / Orange 4, Ci 16035 / Red 40, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, P-Anisic Acid, Salicylic Acid, Silica Silylate, Sodium Polyacrylate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tromethamine, Xanthan Gum, Zinc Pca, Parfum / Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche-Posay – Anthelios Oil Correct (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART